+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Aynısafa Yağı Nasıl Yapılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Aynısafa Yağı Nasıl Yapılır
  Arkadaşlar sizce aynı safa yağı nasıl yapılır kısaca açıklar mısınız?
 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Aynısafa Yağı Nasıl Yapılır Hakkında Bilgi

  Özdeş Safa Yağı Neşekilde Yapılır , Kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi vede Tümörlerde Avantaj lı Olan Bitkilerdendir .Ülkemizde Pek Çook Bahçede Yetişir ,Bazen Rasgele Arazilerde Yetiştiği de Görülür . Tedavi(iyileştirme) Edici Güçleri Yeniden Anlaşıldığından vede Talebi Arttığından ,Sadece Bahçelerde Değil Artık Tarlalarda da Karşılaşılıyor . Özdeş Safa Yağı Neşekilde Yapılır Fakat çevre bahçelerdeki aynısafalar yetişmiş vede merhem yapmaya amade hale gelmişler .

  Sizin de çevrenizde aynısafa yetişiyorsa hiiç durmayın; birçok derde çözümyolu bu avantaj lı merhemi hemen evinizde yapın .

  Aynısafa merhemini yapmak çook kolay:


  1- Bir litre zeytinyağını tencereye koyun vede kızdırın .

  2-Öğlen saat 13: 00 - 13: 30 arası topladığınız aynısafaları (bir tencereye sığacak kadar)kesme tahtasında kati . (sapı , yaprakları vede çiçeklerini hep beraber )

  3-İyice kızdırdığınız saf zeytinyağının içerisine kestiğiniz aynasafaları atın vede tahta 1 kaşıkla karıştırarak 3 -beş dakika kadar karıştırın .

  4-Tencerenizin kapağını kapatın . Sabaha kadar o biçim de bekletin .

  5-Ertesi sabah , zeytinyağlı karışımı hafifçe ısıtın .

  6-Sonra temiz 1 tülbenti farkli 1 tencerenin üzerine yerleştirin . Ve hafifçe ısıttığınız karışımı bu tülbentten süzün .

  7-Bitki özsuyu , zeytinyağı ile 1 arada tülbentten süzüldükten sonra içine 1 kutu (100 gr yada 200 gr . ) vazelin vede sevdiğiniz bitki yağlarından (karanfil , lavanta ,kayısı yağı , çörekotu yağı , susam yağı vs) birer çay kaşığı ekleyin . (ben 50ml’lik şişelerin yarısını 2 litrelik zeytinyağına ekliyorum)

  8- Evinizde bulunan boş krem kutularına koyun . Aynısafa merheminiz amade dır .

  Bu merhemi buzdolabında muhafaza etmelisiniz .

  Aynısafayı yıllardır eker , merhemini yapar vede arkadaşlarıma da armağan ederim . Kulanan herkesten çook güzel tepkiler aldım .

  En son ollaraak telefonda anneme tarifini vermiştim . O da basitlikle yaptığı aynısafa merhemi ile hiiç dinmeyen bacak ağrılarını dindirdiğini söylüyor .

  Şimdi de avantaj ların sayalım;

  Her şeyden önce aynısafa merhemi cilde çook iyi gelir , 1 sürü pahalı kozmetik ürünü kullanmanıza lüzum kalmaz .

  Nemlendirici niteliği mevuttur .

  Ağrı kesici niteliği mevuttur .

  Antibakteriyeldir .

  Yara iyileştirici niteliği mevuttur .

  Hususiyetle elinizi ayağınızı 1 yere çarptığınızda hemen aynısafa merhemi zaman rseniz katiyen morarmaz; şişlikleri de önler .

  Kramp giderici niteliği mevuttur .

  Lenf sistemine de iyi geldiği bilinir .

  Ağrı kesicidir . (beliniz , boynunuz , kolunuz ağrıdığında rahatlıkla kullanabilirsiniz)

  Yaklaşık ollaraak on 8 yıldır alternatif tıpla ilgileniyorum; bu konuda ulaşabildiğim bütün kaynakları okumaya çalıştım . Ve tatbik edip netice aldığım bütün veri lerimi çevremle de paylaştım . Aynısafa ile ilk tanışmam Maria Treben’in kitapları ile oldu . Onun dindar 1 Hıristiyan ollaraak duayı da işin içine kattığı Tedavi(iyileştirme) metodunu çook benimsedim . Müslüman ollaraak ben de Kuran-ı Kerim’in vede Resulullah (s .a .v) in tavsiyeleri doğrultusunda Tedavi(iyileştirme) ile duayı paralel yürütmeye çalıştım vede Allah(cc) ’ın c .c izniyle çoğu vakit bunu başardım .

  Aynısafa ilk tanıştığım bitkilerdendir vede tanıştığım günden beri ondan katiyen vazgeçmem .

  Siz de bahçenizde balkonunuzda yetiştirmeyi deneyin , çook memnun kalacaksınız .

  Bu yıl ekemezseniz bile birkaç ay sonra tohum tutmaya başladığında tanıdıklarınızdan tohum isteyin seneye ekin .
  Etiket: aynısafa ağacı , aynısafa ağacı fidanı , aynısafa ağacı meyvesi , aynısafa çayı , aynısafa çeşitleri , aynısafa eksratı , aynısafa hapı , aynısafa kremi , aynısafa avantaj

 3. Fatma
  Administrator
  Aynı safa diğer adıyla nergiz portakalı, kozmetik dünyasının vazgeçilmezi. Kozmetikçilerde eczanelerde veya atarlar da aynı safa ürünleri baş köşede olmuş durumda.
+ Yorum Gönder


Aynısefa yağı nasıl yapılır,  aynısafa yağı nasıl yapılır,  aynısefa yagı nasıl yapılır,  aynısefa yağı evde nasıl yapılır,  aynısefa yağı yapımı,  aynisafa yagi evde nasil yapilir