+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Gaz Giderici Bitkisel çaylar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Gaz Giderici Bitkisel çaylar
  Çocuklarda ve yetişkinler de gazı gideren bitki çayları için yardımınız lazım . . . 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Gaz Giderici Bitkisel çaylar Nelerdir

  Nane Çayı: Bitkisel gaz gidericiler arasında en etkili olanlarından biride nane çayıdır. Nane çayı sindirim sisteminin hızlanmasını sağlayarak biriken gazın atılmasını kolaylaştırır. Nane çayının mide gazı giderici özelliği yanı sıra gazı önleme etkisi de oldukça kuvvetlidir. Bu yüzden yemeklerden önce bir bardak nane çayı içerek gaz oluşumunu azaltabilirsiniz.

  Papatya Çayı: Mide rahatsızlıkları için sıklıkla kullanılan papatya çayı böbreklere yardımcı, sindirim sisteminin iyi çalışmasını sağlayan ve mide sindirim asitlerini tetikleyen özelliğe sahiptir. Papatya çayı aynı zamanda mide bulantısı ve stres yüzünden oluşan mide şişkinliklerine de iyi gelmektedir. Papatya çayının adet dönemi ağrılarına ve ülsere iyi geldiği bilinmektedir. Papatya çayını sallama çay poşetlerinde ya da aktarda paket halinde bulabilirsiniz.

  Rezene: Rezene bitkisel gaz giderici olarak oldukça etkili bir bitkidir. Bitkisel gaz giderici olarak bir iki tatlı kaşığı rezeneyi bir kaç bardak suda kaynatıp içerek kullanabilirsiniz. Kaynamış suyu içmeden önce ateşten alıp 15-20 dakika bekletin. Böylece rezene iyice demlenerek etkisini daha iyi gösterecektir.

  Maydanoz: Eğer ağır bir yemek yediyseniz ve mideniz rahatsızlık verecek kadar şiştiyse bir kaç yaprak maydanozu iyice çiğneyerek yemeniz gazın azalmasına ve sindirime yardımcı olacaktı

 3. Fatma
  Administrator
  Karahindiba çayıda gaz giderici özeliği var. Gaz sökmesinden ziyade vücuttaki fazla suyun atılmasına yardımcıdır. Böbrek sağlığı içinde oldukça faydalıdır.
+ Yorum Gönder