+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Diz Kapakları Ağrısına Iyi Gelen Bitki Hangisidir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Diz Kapakları Ağrısına Iyi Gelen Bitki Hangisidir
  Arkadaşlar sizce hangi bitki diz kapakları ağrısına iyi gelir açıklar mısınız? 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Diz Kapakları Ağrısına Hangi Bitkiler İyi Gelir

  Bazen dayanılmaz ağrılar verir ve sizi yorar. Diz ağrıları için, ortopedi bölümünden randevu almanız gereklidir. Aynı zamanda, diz ağrısına iyi gelen doğal yöntemler de bulunmaktadır. Bu sorununuzu bu doğal yöntemler ile halledebilirsiniz.

  Peki diz ağrısına ne iyi gelir ?

  - İspirto, kafirun ve aspirin karıştırılıp ağrıyan bölgeye sürülür.
  - Vazelin, kafirun ve aspirin karıştırılıp ağrımakta olan bölgeye uygulanır.
  - Zeytinyağı, aspirin ve kafirun karıştırılıp ağrı olan bölgeye sürülür.
  - Peleseng yağı, ağrı bölgesine uygulanabilir.
  - Kekik yağı, ağrıyan bölgeye sürülebilir.
  - Susam yağı ağrıyan yere iyi gelebilir.
  - Alabalık yağı ağrıyan bölgeye uygulanabilir.
  - Ağrı olan bölgeye çörekotu yağı sürülebilir.
  - Çörek otu yağı diz ağrısına iyi gelir.
  - 2 yemek kaşığı kil, 2 yemek kaşığı buğday kepeği, 1 yemek kaşığı kaya tuzu yada deniz tuzu, 1 şişe kapağı kadar menekşe yağı ve 1 şişe kapağı kadar biberiye yağı. Tüm bu malzemeleri bulamaç haline gelinceye kadar karıştırın. Bulamacı tencereye koyun ve ağrıyan dizinizin dayanabileceği kadar sıcaklığa getirin. Artından ağrı olan bölgeye sürün ve streç film ile çok sıkmayarak, içi hava alacak biçimde sarın.
  - Çamur, diz ağrısına iyi gelir.

  -Bir torba dolu buzu 20 dk boyunca ağrıyan dizinizde bekletin. İyi geldiğini göreceksiniz.
  -Hardal yağı, biberiye yağı, kekik yağı, zeytin yağı, badem yağı ve ceviz yağını bir kapta karıştırıp ağrıyan bölgenize sürünüz.
  - 1 adet siyah turp, bir çay fincanı zeytinyağı, bir çay bardağı buğday kepeği, bir yemek kaşığı kekik, bir yemek kaşığı dereotu ve 2 ila 3 lahana yaprağı ve çok az miktarda su.
  - Siyah turpu rendeden geçiriniz. Dereotunu ayrı bir kapta kıyınız. Lahana haricinde bütün malzemeleri haşlayıp lapa haline getiriniz. Lahana yapraklarını ise ayrı bir kap içerisinde haşlayın. Önceden hazırlamış olduğunuz lapayı, dizinizin dayanacağı sıcaklığa göre ısıtın ve diz bölgesine sürün. Haşlamış olduğunuz lahanayı dizinizin üzerine örtün ve dizinizi streç film ile çok bastırmadan sarın.
  - Katırtırnağı otu, lahana yaprağı, soğan, limon ve sarımsak. Limon suyu ile soğan birlikte ezilip dövülür. Hazırlanan karışım, dizinizin ağrıyan bölgesine masaj yaparak sürülür

 3. Fatma
  Administrator
  Diz ağrılarında düzenli bir şekilde magnezyum yağı kullanılırsa olumlu etki alacaktır. Ayrıca magnezyum yağını tüm eklem ağrılarında kullanabilirsiniz.
+ Yorum Gönder