+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Funda Yapragı Neye Iyi Gelir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Funda Yapragı Neye Iyi Gelir
  Funda yaprağı ile ilgili bana bir kaç bilgi verir misiniz arkadaşlar. 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Funda Yapragı Neye Iyi Gelir Hakkında

  Özellikleri:
  1 metre boyuna kadar yükselebilen bitki, işlenmemiş topraklarda ve sahil bölgelerinde yetişir. Çalı görünümünde olup, kışın yapraklarını dökmez. İlkbaharda açan pembe çiçekleri ağustos ayında toplanıp, kurutulur.

  Önerilen Hastalıklar: Anne sütünü artırıp, böbrek, kum ve taşların düşürülmesine yardımcı olur. Ödeme çok etkilidir. Kanı temizler. İshali keser, idrar söktürür. Böbrek kum ve taşlarının düşürülmesine yardımcı olur. Nikriste de faydalıdır. Lapası, ağrıları keser. Zeytinyağı ile hazırlanan merhemi, çıban ve egzamada faydalıdır. Fazla kilosu olanlarda kilo düşürücü, ideal kilolularda mevcut kilonun korunması için bitkisel destek olarak önerilir. Vücuttaki depo yağlarının kullanımını hızlandırarak enerjiye dönüşmesine ve yemeklerdensonra vücudun depoladığı yağ oranının minimum seviyede kalmasına destek olur. Fitoterapide (bitkilerle tedavi) doğal bir antibiyotik olarak da kabul edilir. Kadınlarda ve özellikle rahim akıntısı ile idrar yolları enfeksiyonlarında kullanılmaktadır.

  Kullanım Şekli ve Dozu: 1 litre suya, 1 çay bardağı funda konulup, 10 dakika kaynatılır. 20 dakika demlenen çaydan günde 3 çay bardağı içilir. Funda yaprağı, kekik, ısırgan ve zeytin yaprağı ile kaynatılıp bal ile tatlandırılıp içilmeye devam edilmelidir. Funda yaprağı ve çam yaprağıyla beraber kaynatılıp İçilmeye devam edilirse insanı zayıflatır. Tablet halinde kullanılması önerilir.

  Yan Etkileri: Bilinen ciddi bir yan etkisi yoktur.

 3. Fatma
  Administrator
  Problemli adet dönemlerin kurtarıcısı funda çayıdır, hem sancıları keser hemde adet söktürür. Adet döneminde ve adet öncesi içebilirsiniz.
+ Yorum Gönder