+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Çiller Için Bitkisel Tedavi Yöntemleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbikız
  Devamlı Üye

  Çiller Için Bitkisel Tedavi Yöntemleri
  Çiller için bitkisel tedavi yöntemleri kısaca

  Arkadaşlar lütfen çiller için bir kaç tane bitkisel tedavi yöntemlerini yazar mısınız?


  Çiller Için Bitkisel Tedavi Yöntemleri.jpg

  1 çay bardağı çiğ sütün içine 1 tane salatalığı doğrayıp koyun. 2 saat beklettikten sonra süzün. Salatalık tülbent ile sıkılarak özünün süte geçmesi sağlanmalıdır. Elde ettiğiniz süt ile yüzünüze sık sık pamukla pansuman yapın. 20-25 dakika sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın.Bu uygulamaya 10-15 gün devam ettiğinizde yüzünüzdeki çiller geçer. Ayrıca Gül suyu ile sabah akşam cildinizi temizleyin. YÜZDEKİ ÇİLLER İÇİN BİTKİSEL KÜRLER Yüzdeki rahatsız edici çiller için kullanılabilecek doğal bitkiler ile hazırlanan kürler: 1) 100 gram beyaz barbunyayı bir gece önceden ıslatıp, ertesi gün 1 litre suda kaynatın. Pişince süzüp ve elde ettiğiniz suyu en az 5 gün boyunca cildinize uygulayın. Elde ettiğiniz bu sıvıyı dolapta muhafaza etmeyi de unutmayın. 2) Keten tohumunu kaynatın, suyu ile cildinize masaj yapın. Çiller ve lekeleriniz için de maske olarak uygulayın. 3) Bir tutam maydanoz, yarım çay kaşığı tuz, yarım limon suyu, bir tatlı kaşığı bal ve sütü blender da karıştırın ve cildinize sürün. 30 dk bekletip ılık su ile cildinizi arındırın. Çil lekelerine iyi gelen Suna Dumankaya’nın çil maskesi tarfi ile çillerinizle devalaşın.. Çil maskesi tarifi 100 gram beyaz barbunyayı bir gece önceden ıslatıp, ertesi gün 1 litre suda kaynatın. Pişince süzüp ve elde ettiğiniz suyu en az 5 gün boyunca cildinize uygulayın. Elde ettiğiniz bu sıvıyı dolapta muhafaza etmeyi de unutmayın. Keten tohumunu kaynatın, suyu ile cildinize masaj yapın. Çiller ve lekeleriniz için de maske olarak uygulayın Bir tutam maydanoz, yarım çay kaşığı tuz, yarım limon suyu, bir tatlı kaşığı bal ve sütü blender da karıştırın ve cildinize sürün. 30 dk bekletip ılık su ile cildinizi arındırın. Bitkisel çil tedavisi ve çil maskeleri: Çil maskeleri 1 : 1 yemek kaşığı yulaf unu ile 2 yemek kaşığı yoğurt uygun bir kapta karıştırılır ve yüze maske biçiminde sürülür. Bu çil maskesi 25 dakika bekletildikten sonra ovularak yüzden silinir. Düzenli kullanılması halinde yüzdeki çiller azalacaktır. Çil maskeleri 2 : Bir miktar keten tohumu kaynatılır ve ortaya çıkan yumuşak suyla cilde masaj yapılarak çillere ve lekelere maske biçiminde uygulanır. Çil maskeleri 3 : 1 çay kaşığı toz tarçın ile 1 adet yumurtanın akı karıştırılıp cilde sürülür. 20 dakika ciltte bekletildikten sonra ovarak çıkarılır. Bu maske hassas ciltler için uygun değildir. Çil maskeleri 4 : 2 çay kaşığı su, 2 çay kaşığı gliserin ile 1 çay kaşığı peridrol karıştırılıp günde 3 kez cilde uygulanır. Koruyucu sürmeden güneşe çılmamalı veçil maskesindeki ölçülere kesinlikle dikkat edilmelidir. Çil maskeleri 5 : Herhangi bir cilt kreminin içine birkaç damla limon suyu ilave edilip cilde sürülür. Bu limon suyu & krem karışımı çillerin oluşmasına mani olur. Yüzünüzdeki çilleri azaltacak bu formülleri sorun ortadan kalkıncaya kadar düzenli bir şekilde tekrar edin. 2. Zarafet
  Üye

  Çiller daha çok açık tenli ve kızıl saçlı, kimselerde görülen küçük kahverengi lekelerdir. Yazın daha fazla kışın ize daha az görülürler. Aslında rahatsız edici bir görüntüleri yok, bilakis çiller çokta semtaki dururlar. Ama rahatsız oluyorsanız bilinen en yaygın uygulama limon suyudur yapmanız gereken parmaklarınızla limon suyunu cildinize yedirmek.
 3. Fatma
  Administrator
  Çiler için etkili bir yolda limonsuyu ve karbonattır. Limon suyu ve karbonatı karıştırıp cildinizi silerseniz. Etkisini göreceksiniz. Ama hassas bir cildiniz varsa bu yöntemi denemeyin, çünkü cildinizi tahriş edebilir.
+ Yorum Gönder