+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Kara Üzüm Nelere İyi Gelir Faydaları Nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Zeyneb
  Bayan Üye

  Kara Üzüm Nelere İyi Gelir Faydaları Nelerdir
  Kara Üzüm Nelere İyi Gelir kısaca

  Kara üzüm içerisinde barındırmış olduğu şeyler sayesinde şifa dağıtan besinler arasına girmiş durumda. Kara üzüm nelere iyi gelir ve kara üzümün faydaları nelerdir gibi konular sağlıklı yaşama arzusunda olan kişilere bilgi vermek adına bir araya getirilmiştir.

  Allah her yiyeceğe bir şifa özelliği verdiği gibi kara üzüm denilen ve genelde kuruyemiş olarak tüketilen bu gıdaya da birçok şifa özelliği vermiştir. Uzmanlar kara üzümden fayda sağlamak adına çekirdeği ile birlikte yenilmesi gerektiğini belirtmektedirler. Kara üzüm tüketirken bu ürünü çekirdeği ile birlikte tüketmeye özen gösterin.

  Kara Üzümün Faydaları

  • Üzüm içerisinde bulunan demir, kalsiyum ve potasyum mineralleri kemik gelişimi konusunda pozitif yönde bir etki yaptığı gibi kansızlığı, halsizliği, zayıflığı ve ishali tedavi edici özelliği bulunması bakımından önemli bir yiyecektir..

  • İçrisinde yer alan enerji sayesinde özellikle rejim yapan kişilerin enerji elde etmesi için mutlaka tüketilmesi gerekilen bir yiyecektir..

  • Protein ve karbonhidrat kaynağıdır. Kara üzüm tüketerek günlük protein ve karbonhidrat ihriyacınızı karşılayabilirsiniz.

  • A,B1,B2,B6, C vitaminleri ile fosfat, kalsiyum, demir, fosforik asit, organik asitler, formik asit minerallerini içerir.

  • Günlük kalsiyumun 1/5′ini ve demirin ise 1/3′ünü karşılar. Mineraller halsizliği, kansızlığı, ishali ve zayıflığı tedavi eder.

  • Karaciğer zafiyetine, öksürüğe, bronşite de iyi gelir. Özellikle gıcıklı öksürük çeken kişilere bu ürünü tavsiye edebiliriz.

  • Mideye çok faydalıdır. Midede yer alan koruyucu katmanın güçlenmesini sağlar. Bu sayede mide ağrılarının önüne geçilebilir.

  • Unutkanlığa da iyi gelir. Gün içerisinde yapacaklarınızı kısa süre içerisinde unutuyorsanız kara üzüm yemeyi alışkanlık haline getirmenizde fayda var.

  Alternatif tıp ürünleri içerisinde en çok kullanılan ürünlerden birisi olan kara üzüm hakkında sizlere aktaracaklarımız bunlardan ibaret. Sizlerde kara üzüm nelere iyi gelir konusunda bildiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz
 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Üzüm, yaklaşık üç binden fazla çeşitle en çeşitli ve en yaygın meyvedir. Üzümün çok faydalı bir meyve olduğu biliniyor ama birçok insan çekirdeğini yemeyi tercih etmiyor. Özelikle siyah üzümün çekirdeğin bir çok faydası bulunur. Örneğin Kara üzüm, vücudu virüslere karşı daha dirençli hale getirir.
+ Yorum Gönder