+ Yorum Gönder
Açıköğretim Sistemi ve Sınavlar Forumunda Açıköğretim Lisesine Kayıt için neler gereklidir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Açıköğretim Lisesine Kayıt için neler gereklidir
  Açıköğretime Kayıt İçin Gerekenler

  Açıköğretime Kayıt İçin Neler Gereklidir ?
  Nüfus cüzdanının fotokopisi
  Bir adet vesikalık renkli fotoğraf,
  İlköğretim okulu mezunu olarak müracaat edenler, İlköğretim okulu veya ortaokul diplomasının aslı(diploması kayıp olanlar Diploma Kayıp Örneğinin aslı ile), çıkma belgesi ya da denklik belgesinin aslı,
  Herhangi bir liseden tasdikname alarak müracaat edenler, tasdikname veya tasdikname kayıp belgesinin aslı, (ekinde mutlaka not dökümü olacak, tasdikname belgesinde öğrencinin daha önce mezun olduğu İ.Ö.O. veya Ortaokul’un adı yazılı olacak)
  Lise diploması ile müracaat edenler, lise diplomasının onaylı fotokopisi (diplomayı veren okul, halk eğitimi merkezi veya noter tarafından onaylı)
  Askerlik çağına girmiş öğrenciler için tecil belgesi,Askerliğini yapmış olanlar terhis belgesi, Askerliğe elverişsiz olanlar için rapor.
  Kayıt ücretinin yatırıldığını gösteren banka dekontunun aslı,
  Varsa Ustalık yada Kalfalık belgesi,
  Belgeler eksiksiz bir şekilde tamamlanıp ilgili Halk Eğitim Merkezine teslim edilir. Belgeleri alan Halk Eğitim Merkezi öğrenciyi sisteme kaydeder, kaydı alınan öğrencinin belgeleri Mesleki Açık Öğretim Lisesi müdürlüğüne (Ankara) gönderilir, Mesleki Açık Öğretim Lisesi müdürlüğüne gelen belgeler ilgili komisyonlar tarafından incelenerek veri girişi yapılır, Mesleki Açık Öğretim Lisesinde veri girişinin yapılıp öğrenci ‘’AKTİF’’ hale getirilinceye kadar öğrenci ‘’ÖN KAYIT ÖĞRENCİSİ’’ olarak görülür, ön kayıt öğrencisi gözüktüğü sürece öğrenci, öğrencilik haklarından faydalanamaz.
 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Açıköğretim lisesine kayıt yaptıracak öğrenciler için gerekli evraklar kimlik fotokopisi, fotoğraf, orta okul diploması gerekmektedir. Açıköğretim lisesine artık teog ile yerleşemeyenler otomatik olarak kayıt edilmektedir.
+ Yorum Gönder