+ Yorum Gönder
Açıköğretim Sistemi ve Sınavlar Forumunda Dikey Geçiş kayıt işlemleri nasıl yapılmaktadır? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gebzeberkay
  Devamlı Üye

  Dikey Geçiş kayıt işlemleri nasıl yapılmaktadır?
  Açıköğretim Dikey Geçiş İşlemleri Nasıl Yapılır ?

  Dikey Geçiş Kayıt İşlemleri Nasıl Yapılmaktadır ?


  Açık Öğretim
  Dikey Geçiş kayıt işlemleri

  Meslek Yüksekokulu ve Açıköğretim Fakültesi ön lisans programlarından mezun olanlar, açıköğretim sistemiyle öğretim yapan İktisat ve işletme Fakültelerine, Üniversitemizce ilan edilen koşulları yerine getirdikleri takdirde dikey geçişle kayıt yaptırabilirler.

  Başvuru ve kayıt koşulları her yıl ilan edilmekte ve bu koşulları yerine getirenler, İktisat ve İşletme Fakültelerinin 3. sınıfa doğrudan veya lisans öğrenimine hazırlık programına kayıt yaptırabilmektedirler. Adayların kayıtları “İnternet Başvuru” ve “AÖF Bürolarından Kayıt” olmak üzere iki aşamalı yapılmaktadır. İnternet başvuru ve kayıt tarihleri basında, AÖF bürolarında ve http://www.anadolu.edu.tr adresindeki “Açıköğretim” kısmında duyurulmaktadır.

  Hangi ön lisans programlarının Fakültelerin 3. sınıfına “Doğrudan” veya “Lisans Öğrenimine Hazırlık Programına” kayıt yaptırabileceklerini öğrenmek için buraya tıklayınız.

  2010-2011 öğretim yılı planlanan internet başvuru ve kayıt tarihleri aşağıda verilmiştir.

  İnternet Başvuru Tarihi : 25 Ekim 2010 - 26 Kasım 2010
  AÖF Bürosundan Kayıt Tarihi : 25 Ekim 2010 - 23 Kasım 2010
  AÖF Bürosundan Mazeretli Kayıt Tarihi : 24 - 25 - 26 Kasım 201
  İnternet sitesinden başvuru yapmak, yazıcıdan döküm almak ve bankaya gerekli ücreti yatırmak kayıt için yeterli değildir. Kayıt kılavuzunda açıklanan tüm kayıt belgelerini, kayıt süresi içerisinde mutlaka AÖF bürosuna teslim etmeniz, Öğrenci Bilgi Formunu onaylatarak geri almanız gerekmektedir. Aksi takdirde kaydınız yapılmaz.

  Başvuru ve kayıt işlemleri hakkında detaylı bilgi edinmek için 2010-2011 Öğretim Yılı İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu’nu (Çoklu Kayıt Kılavuzu) inceleyebilirsiniz. Kılavuza erişmek için burayı tıklayınız.
 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  yeni mezun olanlar kayıt yaptırmak için okudukları yüksek okullarda kayıt yaptırabilir daha önce bu sınava girenler ise ösym sayfasından kendileri de kayıt yapabilirler. DGS sınavı için 70 tl para yatırdıktan sonra internet ortamında ayıt yapabilirsiniz.
+ Yorum Gönder