+ Yorum Gönder
Sanatçılarımız ve Sinema Sanatçıları Forumunda Aslı Tandoğan Kimdir, Aslı Tandoğan Biyografi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Aslı Tandoğan Kimdir, Aslı Tandoğan Biyografi
  Aslı Tandoğan Kimdir


  Aslı Tandoğan Hakkında Bilgiler
  Aslı Tandoğan Hayatı


  Aslı Tandoğan Hayatı.jpg


  Aslı Tandoğan, 2 Nisan 1979 tarihinde, Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lise eğitimini tamamlamasının ardından Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nı kazanan Tandoğan, burada Arp Bölümü’nden mezun oldu. Oyunculuğa 2002 yılında, Gülüm adlı T.V. dizisiyle başlayan Tandoğan, 2003 yılında Çınaraltı, Kurşun Yarası ve de Sınırlı Aşk adlı dizilerde rol aldı. 2004 yılında rol aldığı Büyük Umutlar adlı dizi ile beraber adını duyurmaya başlayan Tandoğan, asıl çıkışını Cemal Şan tarafından yönetilen ve de başrollerini Mahsun Kırmızıgül ve Beren Saat ile beraber paylaştığı Aşka Sürgün adlı drama / aksiyon dizisinde yakaladı. 2005 yılında vizyona giren Aşka Sürgün’de genç oyuncunun canlandırdığı Dilan Şahvar karakteri, izleyicilerin büyük ilgisi ile karşılaştı.

  2006 yılında Ah İstanbul ve 29-30 adlı T.V. dizilerinde rol alan Tandoğan, 2007 yılında ise Reşat Nuri Gültekin’in aynı adlı romanından uyarlanan ve yönetmen koltuğunda Andaç Haznedaroğlu’nun oturduğu Dudaktan Kalbe’de Laima karakterini canlandırdı. Başrollerini Burak Hakkı ve de Özge Özder ile beraber paylaştığı Dudaktan Kalbe, 26 Mayıs 2009 tarihinde ekranlara veda etti. Tandoğan’ın rol aldığı ilk sinema yapımı, senaryosunu Yavuz Turgul’un yazdığı ve de yönetmen koltuğunda Ömer Vargı’nın oturduğu Kabadayı oldu. Bu filmde deneyimli oyuncular Şener Şen ve de Kenan İmirzalıoğlu ile beraber kamera karşısına geçen Tandoğan, genç bir müzisyen ile güçlü bir mafya babası arasında kalan Karaca adlı bar şarkıcısını canlandırdı. Aslı Tandoğan 2009 yılından bu yana yayınlanmakta olan Kapalı Çarşı adlı T.V. dizisinde Diyar karakterini canlandırmaktadır.
 2. Fatma
  Administrator

  Aslı Tandoğanı ilk Aşka Sürgün dizisinde rol aldı. Baş rolü Beren Saat ve Mahsum Kırmızıgül ile paylaştı. Daha sonra bir çok dizi ve reklam filminde rol aldı.
+ Yorum Gönder


aslı tandoğan reklam