+ Yorum Gönder
Biyografi ve Siyasetçilerin Hayatı Forumunda Deniz Bölükbaşı Biyografisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Deniz Bölükbaşı Biyografisi
  Ahmet Deniz Bölükbaşı yaşamı hakkında


  1949 yılında doğan Deniz bölükbaşı Osman bölük başının oğludur. TED Ankara Koleji ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmutur.
  14_mart_protokol_ahmet_deniz.jpg
  (1949 - ) diplomat.

  1949’da Ankara’da doğdu. Osman Bölükbaşı'nın oğludur. TED Ankara Koleji ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, 1973 yılında Dışişleri Bakanlığı’na girdi. Halen Cenevre Dünya Ticaret Örgütü nezdinde Türkiye daimî temsilcisi olarak görev yapmaktadır. 3 Mart Tezkeresi sırasında Amerika ile görüşmelerde Türk tarafının heyet başkanlığını yaptı. "Osman Bölükbaşı: Türk siyasetinde Anadolu fırtınası" adlı kitabın yazarıdır.


  Adının Öyküsü  Babası Osman Bölükbaşı, oğlu 21 günlükken İnönü ve Bayar'a suikasttan, gizli örgüt suçlamasıyla haksız yere hapse atıldı. Götürülürken oğlunun yanına gelip; "Oğlum Deniz, baban gidiyor, belki gelmez. Bu memleketin pisliğini az su temizlemez diye adını Deniz koydum. Ben gelemezsem sen temizle" demiş
 2. Esma
  Devamlı Üye

  Aslen Kırşehirli olan Deniz Bölükbaşı 25 Ekim 1949 yılında Ankara'da dünyaya gelmiştir. Türk diplomat ve siyasetçilerinden biri olan Deniz Bölükbaşı Osman Bölükbaşı'nın oğludur.
+ Yorum Gönder