+ Yorum Gönder
Biyografi ve Siyasetçilerin Hayatı Forumunda Adnan Avuka Biyografisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Adnan Avuka Biyografisi
  Adnan Avuka Fotoğraf Sergisi Ürgüp'te


  Gazeteci ve Fotoğraf Sanatçısı Adnan Avuka'nın 29. Kişisel Fotoğraf Sergisi olan "Hoşgörülerin Diyarı-Mardin" adlı fotoğraf sergisi 16–19 Kasım 2006 tarihleri arasında Ürgüp Semih Balcıoğlu Sanat Galerisi'nde gerçekleştiriliyor. Nevşehir Valisi M. Asım Hacımustafaoğlu'nun himayelerinde gerçekleşecek fotoğraf sergisinde farklı kültürleri içinde barındıran Mardin’in gizemli ve tarihi havası yansıtılıyor. Ürgüp Belediye Başkanı Bekir Ödemiş: "Kapadokya ve Mardin gibi birbirine çok benzer iki coğrafyanın buluşacağı bu sergiye tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz" dedi. Serginin Açılış Kokteyli 16 Kasım 2006 Perşembe Günü Semih Balcıoğlu Sanat Galerisi'nde yapılacak.


  ADNAN AVUKA KİMDİR?

  Adnan Avuka, Mardin Merkez Savurkapı Mahallesi’nde 1950 yılında doğdu. İlk ve orta öğrenimini Mardin’de tamamladı. Okul yıllarında atletizm sporuna olan ilgisi, Türkiye genelinde oldukça iyi dereceler almasını sağladı. Halen atletizm de milli hakemdir.
  1966 yılında gazeteciliğe amatör olarak başladı. Türk Haberler Ajansı, Yeni İstanbul Gazetesi, Tercüman Gazetesi, TRT ve Hürriyet Haber Ajansı’nda görev yaptı. 5. kez “Yılın Gazetecisi” seçilirken çektiği fotoğraflar “Yılın Fotoğrafları” kategorisinde dereceler aldı.
  Ankara, İstanbul ve İzmir’de, Gaziantep, Adana ve Mardin’de birçok kişisel fotoğraf sergisi açtı.
  Viyana’da, Halep’te ve Kahire’de uluslar arası sergilerini gerçekleştirdi. 2006 yılının sonbaharında ise ABD Kent Üniversitesi davetlisi olarak yine Mardin konulu sergisini açmış olacaktır.
  Adnan Avuka, 3 yıl başkanlık yaptığı Atatürkçü Düşünme Derneği Mardin Şubesi kurucusu ve Türk Spor Yazarları Mardin temsilcisidir. Halen Doğan Haber Ajansı ve Cumhuriyet Gazetesi Mardin İl Temsilciliği ile Güney Hâkimiyet ve Mardin’de yayınlanan mahalli gazetelerin haber ve foto muhabirliğini yapmaktadır. “Uygarlığın Sesi, Tarihin Tanığı Mardin” isimli tanıtım CD’si bulunmaktadır. Turizme olan katkılarından dolayı Turizm Bakanlığı tarafından plaketle ödüllendirilmiştir.
  Adnan Avuka, evli, üç çocuk ve üç torun sahibidir. 2. Hakim
  Devamlı Üye

  Adnan Avuka Adnan Avuka, Mardin Merkez Savurkapı Mahallesi’nde 1950 yılında doğdu. İlk ve orta öğrenimini Mardin’de tamamladı.
+ Yorum Gönder


adnan avuka kimdir,  adnan avuka hayatı,  adnan avuka kısaca hayatı