+ Yorum Gönder
Biyografi ve Siyasetçilerin Hayatı Forumunda Devlet Bahçeli Biyografisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. parsing
  Devamlı Üye

  Devlet Bahçeli Biyografisi
  Devlet Bahçeli Kimdir Kısaca Hayatı  1 Ocak 1948'de Osmaniye'nin Bahçe İlçesi'nin Hasanbeyli Köyü'nde doğdu. Salih ve Samiye çiftinin beş çocuğundan biri. Ortaokulu Adana'da Özel Çukurova Koleji'nde, liseyi İstanbul'da Özel Akgün ve Ata Kolejleri'nde okudu. 1968 yılında girdiği Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'nde sol gruplar etkindi.
  devletbaheliw.jpgAncak Bahçeli, MHP lideri Alparslan Türkeş'in seminerlerini yakından takip etmeye o dönem başladı. Kalan zamanını da Ülkü Ocakları'nda geçiriyordu. Olaylı geçen Talebe Cemiyeti Başkanlığı'nı kazandı. Ülkücüler arasında giderek adından söz ettirmeye başladı.

  1970'te Türkiye Milli Talebe Federasyonu Genel Sekreteri seçildi. Akademiden 1972 yılında mezun oldu. Ülkücü öğretim üyelerinin yokluğunu farkettiğinden üniversitede kaldı ve asistanlığa başladı. Ülkücü Maliyeci ve İktisatçılar Derneği'ni kurdu ve genel başkanı oldu.

  Bahçeli ülkücü caimada hızla yükselmesine rağmen doktora tezini hazırlaması ve kabul ettirmesi 10 yıllık uzun bir zaman aldı. 1982'de Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitisü'nde iktisat doktorası verdi. 12 Eylül sonrası Bahçeli için oldukça hareketli geçti.

  Türkeş'in gençlik danışmanı Ali Güngör ile oluşturdukları ekip "Akademisyenler Grubu" adını aldı. Mayaş Yayınları'yla çıkardıkları haftalık Hamle ve aylık Töre dergilerinde örgütlenmelerini sürdürdüler.

  Parti konuları tartışılırken, Bahçeli, Muhafazakar Parti'den uzak durmaya özen gösterdi. MP'nin Milliyetçi Çalışma Partisi olarak adını değiştirmesi de onun için çok şey ifade etmedi. İstişare toplantıları sırasında görüş ayrılığına düştüğü Muharrem Şemsek MP'ye girmiş ve etkili bir isim olmuştu.

  Türkeş 1985 Nisan ayında tahliye oldu. Ancak Bahçeli-Şemsek grupları arasındaki gerginlik 1986 yılının sonlarına doğru çatışmaya dönüştü. Bahçeli ve Ali Güngör'e ait olar Mayaş Yayınevi'ndeki kitaplar çalındı. Bahçeli yumruklandı. Bu olayların sorumlu olarak da Şemsek grubu sorumlu tutuldu.

  Bu arada İktisadi ve İdari Bilimler Politikası Ana Bilim Dalı'nda öğretim üyeliği yapan Bahçeli, 17 Nisan 1987'de "Planlı dönemde Türk Ekonomisindeki Yapı Değişkenliği" tezi ile doktorasını aldı.

  Bahçeli, Türkeş'in "MÇP'ye gel" çağrısına olumlu yanıt vererek yardımcı doçent olarak görev yaptığı üniversiteden 13 Mayıs 1987'de istifa ederek Milliyetçi Çalışma Partisi'nden (MÇP) siyasete girdi. Türkeş, 19 Nisan 1987'de yapılan MÇP kongresinde Bahçeli en yüksek oy aldı ve genel sekreter oldu. Onu Ali Güngör, Tuğrul Türkeş ve Muharrem Şimşek izledi.

 2. Ömer
  Devamlı Üye

  Devlet Bahçeli 1 Ocak 1948 yılında Osmaniye de dünyaya gelmiştir. Siyaset hayatına 1987 yılında atılmıştır. Simdi ki günümüzde Milliyetçi Hareket Partisinde (MHP) nin genel başkanıdır.
+ Yorum Gönder


devlet bahceli,  devlet bahçeli sevdiği kadın,  devlet bahçeli resimleri,  bahçeli,  devlet bahçelinin sevdiği kadın,  mhp devlet bahçeli