+ Yorum Gönder
Biyografi ve Siyasetçilerin Hayatı Forumunda Beşir Atalay hayatı Beşir Atalay nereli Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Beşir Atalay hayatı Beşir Atalay nereli
  Beşir Atalay hayatı

  be-ir-atalay.jpg  1 Nisan 1947'de Kırıkkale Keskin'de doğdu. Babasının adı Mehmet, annesinin adı Memduha'dır. Sosyolog ve Öğretim Üyesi; Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Yüksek lisans ve doktorasını Erzurum Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde tamamladı. ABD Michigan Üniversitesi'nde ziyaretçi öğretim üyesi olarak bulundu. Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde öğretim üyesi olarak ders verdi. 1983'te sosyoloji doçenti oldu. DPT'de Sosyal Planlama Daire Başkanlığı görevinde bulundu. 1992'de profesör unvanını aldı. Marmara Üniversitesi'nde Öğretim Üyeliği, UNESCO'da Türkiye Milli Komisyonu Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürüttü. Kırıkkale Üniversitesi Kurucu Rektörü olarak görev yaptı. Ankara Sosyal Araştırmalar Merkezi'nin Koordinatörü olarak çalıştı. Çeşitli kitap, makale ve tebliğleri yayımlandı. 22. Dönem Ankara Milletvekili. 58 ve 59. Hükümetlerde Devlet Bakanlığı yaptı. 60. Hükümet'te İçişleri Bakanlığı görevine getirildi. İngilizce bilen Atalay, evli ve 3 çocuk babasıdır.
 2. AYPARE
  Devamlı Üye

  Türkiyenin 60. Hükümetinde İçişleri Bakanlığı yapmış olan Atalay, bu dönemden önce Milletvekilliği yamış ve daha öncelerinde de Hükümete bağlı Kurumlarda (trt, rtük) çalışmalarda bulunmuştur. Siyasi hayatına şu anda Başbakan Yardımcısı olarak devam etmektedir.
+ Yorum Gönder


beşir atalay nereli,  beşir atalay aslen nereli,  beşir atalay nerelidir,  besir atalay nereli,  besir atalay nerelidir,  besir atalay aslen nereli