+ Yorum Gönder
Biyografi ve Siyasetçilerin Hayatı Forumunda Mehmet Zafer Çağlayan hayatı Mehmet Zafer Çağlayan nereli Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Mehmet Zafer Çağlayan hayatı Mehmet Zafer Çağlayan nereli
  Mehmet Zafer Çağlayan, kısa bilgileri


  mehmetzaferalayan1.jpg
  15 Kasım 1957'de Muş'ta doğdu. Babasının adı M.Salih, annesinin adı Muhlise'dir. Makine Mühendisi ve Sanayici; Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi. Sanayici olarak çalıştı. 1987'de Ankara Sanayi Odası'na Oda Meclisi Üyesi oldu. 1989'da Ankara Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi, 1991'de Başkanvekili ve 1995'de Yönetim Kurulu Başkanı olarak, 2007'ye kadar bu görevini sürdürdü. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nde üç dönem Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. TOBB Ekonomi Teknoloji Üniversitesi ile Türkiye Ekonomi Araştırma Vakfı'nın Mütevelli Heyet Üyesi oldu. 60. Hükümet'te Sanayi ve Ticaret Bakanı olarak atandı. Hükümette yapılan değişiklikte, Devlet Bakanlığı görevine getirildi. İngilizce bilen Çağlayan, evli ve iki çocuk babasıdır.
 2. AYPARE
  Devamlı Üye

  Muş doğumlu olan Zafer Çağlayan Türk siyasetçidir. 24. dönem Hükümetinde Meclise Türkiyenin ilk Ekonomi Bakanı olarak girmiş ancak hakkında çıkan yolsuzluk iddiaları nedeniyle istifa etmiştir. 60. Hükümette tekrar Meclise girmiş ve aynı görevi üstlenmiştir.
+ Yorum Gönder