+ Yorum Gönder
Biyografi ve Siyasetçilerin Hayatı Forumunda Sadullah Ergin Biyografisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Sadullah Ergin Biyografisi
  Sadullah Ergin ne zaman nerede doğmuştur


  sadullah-ergin.jpg

  1964 yılında Antakya’da doğdu. İlk ve orta öğretimini Antakya’da yaptı. Uludağ Üniversitesi İktisadi ve Sosyal Bilgiler Fakültesinde 1 yıl okudu. 1983 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesine girdi. 1987 de mezun oldu.

  Askerlik görevini tamamladıktan sonra Hatay Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nde 5 yıl süreyle kurum avukatı olarak çalıştı. 1995'te istifa ederek serbest avukatlığa başladı. Çeşitli dernek ve cemiyetlerde yöneticilik yaptı. 1999 yılındaki seçimlerde Hatay Merkez Belediye başkan adayı oldu.

  Ak Partinin kurulmasıyla beraber Hatay Kurucu İl başkanı oldu. 3 Kasım 2002 tarihinde yapılan Milletvekili genel seçimlerinde Hatay milletvekili olarak parlemento’ya girdi. İlk 7 ay Teşkilat başkanlığı bünyesinde Ege Bölge koordinatörlüğü yaptı.

  20 Mayıs 2003 tarihinde AK Parti Grup Başkan vekili seçilen Ergin, 08 Ekim 2004 Tarihin de TBMM bünyesinde yapılan seçimlerde 2. kez AK Parti Grup Başkan vekili seçildi.

  Adalet Bakanı
  01 Mayıs 2009 günü Başbakan tarafından açıklanan yeni kabinede Adalet Bakanı olarak yer aldı.

  AK Parti Grup Başkanvekilliği görevini de yürüten Ergin evli ve 3 çocuk Babasıdır.
 2. Zahra
  Üye

  Türk Siyasetçi olan Sadullah Ergin Ankara da Hukuk Fakültesi okumuştur. Avukatlık mesleğinin yanı sıra bir çok dernekte yöneticilik yapmıştır. Siyasi yaşamına Refah Partisi ile başlamış daha sonra da Fazilet Partisinden il başkanı olmuştur. Bu iki partide umduğunu bulamayınca Adalet ve Kalkınma Partisine katılmış ve Milletvekili olarak Meclise girmiştir.
+ Yorum Gönder