+ Yorum Gönder
Biyografi ve Siyasetçilerin Hayatı Forumunda İdris Naim Şahin'in Özgeçmişi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dur Yolcu
  Devamlı Üye

  İdris Naim Şahin'in Özgeçmişi
  İdris Naim Şahin kısa hayatı

  İdris Naim Şahin 1 Haziran 1956 tarihinde Ordu Ünye'de dünyaya geldi. İngilizce ve Arapça bilen Şahin, evli ve 6 çocuk babasıdır. Mülki İdare Amiri; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.
  İdris Naim Şahin kısa hayatı.jpg
  Yüksek lisansını TODAİE'de Kamu Yönetimi alanında tamamladı. Araklı, Türkeli, Ermenek, Devrekâni, Eleşkirt, Cizre ve Elmalı İlçelerinde Kaymakamlık yaptı. İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişi ve Mülkiye Başmüfettişi oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığına atandı. Belediye'nin personel, hukuk, teftiş, kültür, sağlık, itfaiye, güvenlik, kontrol ve idari birimlerinin yönetiminde bulundu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanlığı, Adapazarı Büyükşehir Belediyesi Genel Koordinatörlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu. Çeşitli dernek ve vakıflarda üyelik ve yöneticilik görevi üstlendi. Ak Parti'nin kurucuları arasında yer aldı. 22 ve 23. Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi. 61. Hükümet'te İçişleri Bakanı olarak görev aldı.
 2. Hakim
  Devamlı Üye

  Türkiye de siyaset alanın da ün yapmış İdris Naim Yüksek lisansını TODAİE'de Kamu Yönetimi alanında tamamladı ve bu noktadan sonra siyaset hayatına gerçek anlamda bir adım atmıştır.
+ Yorum Gönder