+ Yorum Gönder
Biyografi ve Siyasetçilerin Hayatı Forumunda William Cavendish Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  William Cavendish Kimdir
  William Cavendish kimdir kısaca 2. Ebru
  Devamlı Üye

  William Cavendish Hayatı

  William Cavendish, Devonshire 5. Duke, KG (14 aralık 1748-1729 Temmuz 1811) bir İngiliz aristokrat ve politikacıydı. Hey eşi tarafından William Cavendish, Devonshire 4. Dükü ne büyük oğlu mirasçı Cavendish ailesine Önemli para ve sitelerde Getirdiği Lady Charlotte Boyle, Lanesborough bir suo jure Barones Clifford,. Hey ne üç kez Bakanlar Kurulu katılmaya davet, ancak her teklif Reddedildi. Hey ne İrlanda ve Cork Valisi Lord Yüksek Sayman ve Derbyshire Lord Teğmen. 5. Duke iyi ilk eşi tanınıyor Georgiana, Devonshire Düşesi. Yirmi yaşına geldiğinde, Devonshire wherethey Pompeo Batoni tarafından portre çift devreye Hangi William Fitzherbert ile İtalya gezdi.

  Aile ve miras

  O iki kez evlendi: ilk, Hervey (1759-1824), metresi ve onun ilk eşi arkadaşı olmuştu Bristol, 4. Earl kızı doğdu Leydi Elizabeth Foster için, ikinci Lady Georgiana Spencer (1.757-1.806),, için yirmi yıldan fazla ve sırdaşı.

  William Cavendish.jpg

  İlk evlilik


  Lady Georgiana "Küçük G" Cavendish, daha sonra: ilk eşi olarak, o bir oğlu (onu başarılı ve kim 1858 yılında evli öldü "Lisans Duke" adlı bazen William Cavendish, Devonshire 6. Duke,,), ve iki kızı vardı Carlisle (George Howard, Carlisle 6. Earl eşi), ve daha sonra Lady Harriet "Harryo" Cavendish, Kontes Granville (1. Earl Granville oluşturuldu Rab Granville Leveson-Gower, eşi) ve Kontes. Her iki kız torunları bıraktı. Lanesborough Baron Clifford unvanını aralarında askıda içine düştüğü ve Carlisle ve mevcut Earl Granville bugünkü Earl isimleri sırasıyla Georgiana ve Harriet miras var. Ancak, de düklük ve siteleri Devonshire 5. Duke bir kardeşi bir torunu Sonunda geçti, Devonshire 7. Duke ANCAK Carlisle 6. Earl bir kızı ile evlendi, ve 5. Duke ve yeğeni bir büyük kızı Malthus'un vardı 6. Duke.

  Georgiana Cavendish onun etrafında edebi ve siyasi arkadaşlar büyük bir daire toplanan bir sosyetik oldu. O Thomas Gainsborough ve Joshua Reynolds, 5. Duke tarafından Bertaraf ve hangi birçok iniş çıkışlar sonra, daha sonra sadece çok geri ne Gainsborough boya ile boyandı.

+ Yorum Gönder