+ Yorum Gönder
Biyografi ve Siyasetçilerin Hayatı Forumunda Robert Banks Jenkinson Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Robert Banks Jenkinson Kimdir
  Robert Banks Jenkinson kimdir kısaca 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Robert Banks Jenkinson Hayatı
  Robert Bankalar Jenkinson, Liverpool KG PC (on 7 Haziran 1770-4 Aralık 1828) 2. Earl 1801 yılında İrlanda Birlik bu yana bir İngiliz siyasetçi ve Birleşik Krallık (1812-1827) en uzun hizmet veren Başbakan oldu .Hey 42 yaşında ne O 1812 yılında önde gelen oldu, hangi onun halefleri her daha onu genç yaptığında. Başbakan olarak, Liverpool düzeni sağlamak için tanıtılan baskıcı önlemler için bilinen oldu, ama bu yüzden Napolyon Savaşları takip etmedi radikalizm ve huzursuzluk dönemi boyunca ülkenin kumanda.
  Robert Banks Jenkinson.jpg
  Başbakan olarak görev yaptığı önemli olaylar 1812 Savaşı, Fransız İmparatorluğu'na karşı Altıncı ve Yedinci Koalisyonlar dahil, Viyana, Mısır Kanunlar, Peterloo Katliamı, teslis Yasası 1812 Kongresi'nde Napolyon Savaşları sonuç ve Katolik Kurtuluşu ortaya çıkan bir sorun.

  Gençliği

  Jenkinson ne St Margaret, Westminster, George III yakın danışmanı Charles Jenkinson, daha sonra Liverpool ilk Earl, ve ilk eşi, Amelia Watt oğlu da Haziran 1770 29 vaftiz. Jenkinson en 19 yaşındaki annesi, ne yarı Hint üst düzey bir Doğu Hindistan Şirketi yetkilisi William Watt kızı, doğumundan bir ay sonra doğum etkilerinden öldü.

+ Yorum Gönder