+ Yorum Gönder
Biyografi ve Siyasetçilerin Hayatı Forumunda George Canning Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  George Canning Kimdir
  George Canning kimdir kısaca 2. Ebru
  Devamlı Üye

  George Canning Hayatı İle İlgili Kısa Bilgi

  Canning Queen Anne Street, Marylebone, Londra'da ailesinin evinde bir Anglo-İrlandalı bir ailenin çocuğu olarak doğdu. Canning "Londra'da bir İrlandalı doğumlu" olarak kendini nitelendirdi. Babası, George Canning, Garvagh, County Londonderry, İrlanda Sr, sınırlı araçları bir beyefendi, sağ feragat başarısız bir şarap tüccarı ve avukat oldu onun önemli borçların ödenmesi karşılığında aile varlığı miras. Sonunda George Sr aile terk ve Londra'daki oğlunun ilk doğum günü, Nisan 1771 11 yoksulluk içinde öldü. Canning annesi, Mary Anne Costello, bir tiyatro oyuncusu, zaman saygın Dikkate Alınmayan bir meslek olarak iş aldı. Gerçekten de Canning Başbakan olacak gibi 1827 yılında da bakıldığında, Rab Gri söylediği bir aktris "oğlu , facto ipso, "başbakan olma diskalifiye edilir.

  Canning erken yaşta sıradışı istihbarat ve veli de söz gösterdi çünkü, aile dostları yeğeninin olmak için amcası, Stratford Canning Londra tüccar (diplomat Stratford Canning babadan), ikna etti. George Canning gelir ve eğitim onunla Sağlanan amcası, en evinde kuzenleri ile büyüdü. Stratford Canning mali destek genç Canning Hyde Abbey Okulu, Eton College ve Christ Church, Oxford eğitim için izin verdi.Canning Eton de okulun ilk sırayı aldı ve on yedi yaşına yaptı. Onun zaman Eton olarak tanımlanan edilmiştir "neredeyse paralel olmayan bir zafer. O parlak bir klasik Kanıtlanmış, okulun üst geldi ve kamu söylevi de çok başarılı".

  Sonra-gelecek Rab Fenerbahçe ile hem de Granville Leveson-Gower ve John Hookham Frere arkadaşlık vurdu konserve. 1789 yılında onun Latince şiiri için bir ödül o Oxford Tiyatrosu'nda okunduğu Mekke'ye Hac kazandı. Canning 1791 yazında Oxford lisans derecesi ile mezun aldıktan sonra avukatlık başladı, ama siyasete girmek istiyordu.

  Siyasete girmesi: (1793-1795)

  Stratford Canning bir Whig oldu ve önemli Whigs için 1780'lerde yeğeni tanıtmak istiyoruz: Böyle Charles James Fox, Edmund Burke ve Richard Brinsley Sheridan gibi. Sheridan ile George Canning dostluk Sheridan hayatının geri kalanı için yüklenmektedir.

  4q0b.jpg
  George Canning en yoksul arka plan ve sınırlı mali kaynaklar, ANCAK, kimin siyasi saflarında çoğunlukla yeni zengin sanayici sınıfları ile ligin en zengin toprak aristokrasisinin üyeleri tarafından yönetiliyordu bir Whig parti olası parlak bir siyasi geleceği yaptı. Ne olursa olsun, alongwith Whigs: Bu Burke gibi, kendini Canning Fransız Devrimi'nin aşırı radikalizm tanık olduktan sonra erken 1790'larda Önemli ölçüde daha muhafazakar olacak. "Sonra karşı aşırı genç adam süpürüldü takip ve monarşi ve Muhafazakarlar için yaptığı şiddet bir Whig alay gelin verdi irtica,-erkeklerin Genellikle Onların kat döndü, ama olan bu şey bir çocuk dönmüştü ilk kez ceketini.

  Yani Canning siyasete girmek için karar zaman o aranan ve "Tory" grubu, William Pitt Genç önderi himayesi aldı. 1793 yılında, Pitt yardımı sayesinde, Canning Isle of Wight, çürük bir ilçe üzerinde New Town için milletvekili oldu. 1796 yılında, o Buckinghamshire farklı bir çürük ilçe koltuk, Wendover olarak değiştirildi. Hey ne onun parlamento kariyeri boyunca birçok seçim temsil seçildi.

  Canning hızla etkili hatip ve yazar olarak İngiliz siyaset yükseldi. Onun Parlamentosu'nda konuşmalar hem de onun deneme takipçileri Pitt Daha önce yoksun güç olan bir retorik verdi. Canning beceri Pittite onu alongwith kabinede promosyonlar tekrarlanan politikaları üzerinde etkisi izin vermedi onu hizip içinde kaldıraç kazanmak gördüm. Zamanla, Canning de önemli bir kamu konuşmacı oldu ve ülkede yoğun kampanya ne ilk politikacılar biri.

  Onun karizması ve söz, erken Canning sonucunda Canningites olarak bilinen olacak destekçileri bir daire kendine çekti. Tersine rağmen, Canning birçok yabancılaşmış bir bölücü adam olarak ün vardı.

  O baskın bir kişilik oldu ve sık sık kişisel nedenleri için siyasi müttefikleri kaybetme tehlikeye attılar. Bir keresinde milis bir albay olarak görev yaptığı süre için Liverpool'un eki alaycı uzun bir hiciv şiiri ile gözyaşlarına Rab Fenerbahçe düşürüldü. Daha sonra Fenerbahçe üzgün olduğu için özür dilemek zorunda.

+ Yorum Gönder