+ Yorum Gönder
Biyografi ve Siyasetçilerin Hayatı Forumunda George Hamilton-Gordon Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  George Hamilton-Gordon Kimdir
  George Hamilton-Gordon kimdir kısaca 2. Zeyneb
  Bayan Üye

  George Hamilton-Gordon Hayatı Hakkında Bilgi


  George Hamilton-Gordon, Aberdeen KG KT FRSE FRS PC FSA (Scot) (28 ocak 1784-14 December 1860), 4. Earl 1791 1801, tarz Rab Haddo, gittikçe bir Tory, Muhafazakar, bir İngiliz politikacı, diplomat ve toprak sahibi oldu ve Radikal ve İrlandalı desteği ile, Whigs ve Peelites arasında bir koalisyon 1855 yılına kadar 1852 den İngiltere Başbakanı olarak görev yaptı Peelite,. Aberdeen Bakanlık Aberdeen kontrol etmek ve yönlendirmek için büyük ölçüde edemedi güçlü ve yetenekli politikacılar, doluydu. Bu olay önlemek için çalışıyor rağmen, Kırım Savaşı içine İngiltere aldı ve davranış popüler oldu, sonra Aberdeen siyasetten emekli düştü.

  Aberdeen kariyeri dış politika ile hakim oldu, ama deneyim Kırım Savaşı doğru slayt engel olamadı. Özel hayatında mutlu bir evlilik sadece yedi yıl sonra o on bir zaman her iki ebeveyn kaybı, ve ilk eşi damgasını vurdu. Onun kızları genç yaşta öldü ve oğulları ile olan ilişkileri zordu.Evliliğini önce o Yunanistan da dahil olmak üzere, Avrupa'da yoğun seyahat ve o klasik uygarlıkların ve arkeoloji ciddi bir ilgi vardı. 1805 yılında İngiltere'ye döndükten onun İskoç arazilerde koşullarının iyileştirilmesi için çok zaman ve enerji ayrılmış.

  220px-Georgehamiltongordonaberdeen.jpg
  1812 yılında karısının ölümünden sonra neredeyse hemen hâlâ yirmili ise Viyana'ya önemli elçilik verilen, bir diplomat oldu. Siyaset yaptığı yükselişi eşit derecede hızlı ve şanslı, ve "iki kaza - Canning ölümü ve Canningite istifalar Wellington dürtüsel kabul" "resmi deneyimi neredeyse gülünç eksikliği" rağmen onu 1828 yılında Wellington Dükü için Dışişleri Bakanı olma yol açtı , o az altı ay için bir bakanı olmuştu. Iki yıl için yaptıktan sonra, onun tecrübe daha uzun vadeli. Bu onun bir "herkesin bildiği kötü konuşmacı" olmasına rağmen oldu, hangi Robert Peel altında yeniden Dışişleri Bakanı olarak atanmadan açtı 1.841 tarafından, başka bir kabine rol izledi Lordlar Kamarası'nda çok daha az önemi ve "aksi, garip, bazen alaycı dış" sahip. Bununla birlikte onun Whig arkadaşı, daha sonra kendisi Başbakan, William Ewart Gladstone, o toplum içinde "adam olduğunu ona dedi Ben sevdim diğerleri yaşam. Ben diğerleri sevdim. vurgulayarak sevdiği der, ama "onun gibi asla.

+ Yorum Gönder