+ Yorum Gönder
Biyografi ve Siyasetçilerin Hayatı Forumunda Harold Wilson Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Harold Wilson Kimdir
  Harold Wilson kimdir kısaca 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Harold Wilson Hayatı Hakkında Bilgi


  Harold Wilson 1916 yılında Huddersfield doğdu. Hey ne o ne onun tarih öğretmeni, TCK Cole etkilenerek Oxford Üniversitesi'nde eğitim. O Oxford'da ekonomi öğretim üyesi olmadan önce Londra Ekonomi Okulu'nda William Beveridge altında bir araştırma görevlisi olarak çalıştı. İkinci Dünya Savaşı sırasında Yakıt ve Enerji Bakanlığı'nda ne o ekonomi ve istatistik müdürü.

  Wilson, Ormskirk için milletvekili adayı olarak seçilen ve 1945 yılında Genel Seçim yılında Avam Kamarası seçildi ne İşçi Partisi, bir üyesi. Wilson hangi sadece 29 ama yeni başbakan, Clement Attlee Yakıt ve Enerji Bakanlığı Parlamento Sekreteri olarak atadı. İki yıl sonra, Wilson Ticaret Yönetim Kurulu Başkanı olarak Bakanlar Kurulu girdi. O NEDENLE William Pitt bu yana en genç bakanı oldu.


  yetw.jpg

  Ulusal Sigorta Yasası Refah Devleti yapısı oluşturulan ve 1948 yılında Ulusal Sağlık Servisi Yasası geçtikten sonra, İngiltere'de insanların yanı sıra, evde veya hastanede, hastalık ücretsiz tanı ve tedavi ile diş ve göz hizmetleri Sağlanan edildi . Ancak, Wilson, Aneurin Bevan ve John Freeman Hugh Gaitskell, Maliye Bakanı Başbakan, o insanların yarım protez ve gözlük maliyeti ve bir şilin ödemek zorlayacaktır yoktu önlemleri tanıtmak amacı yoktu açıkladı 21 Nisan'da hükümet istifa etti Reçete ücreti.

  Clement Attlee 1955 yılında istifa zaman, Hugh Gaitskell İşçi Partisi'nin yeni lideri oldu. 1960 yılında Aneurin Bevan ölümünden sonra, Wilson partinin soldaki ana figürü oldu. Aşağıdaki Aşağıdaki sene liderlik için meydan ama Gaitskill 81-166 oyla mağlup ne

  Hugh Gaitskell 1963 yılında öldü, Wilson ne parti liderliği için ana yarışmacının biri ve ne onun sağcı rakipleri, George Brown ve James Callaghan yenmek için o geçerli.

  1964 Genel Seçim kampanyası sırasında Wilson İngiltere modernize için söz verdi. Onun akademik geçmişi tam olarak yararlanmak ve aristokrat Alec Douglas-Home, Wilson, eğlenceli alay kredi Avam Kamarası'nda bir beş-Koltuk çoğunluğu elde etmek için uygun ne. Bu Çoğunluk 97 artan 1966 Genel Seçim sonra

+ Yorum Gönder