+ Yorum Gönder
Biyografi ve Siyasetçilerin Hayatı Forumunda Ali Osman Koca kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Feyruşah
  Devamlı Üye

  Ali Osman Koca kimdir
  Ali Osman Koca kimdir
  1958 yılında Konya’da dünyaya gelmektedir. İlk ve Ortaokula Konya'da bitiren Ali Osman Koca bir çok yerde kaymakamlık yapmasıyla tanınmaktadır.
  İlk ve orta öğrenimini Konya’da tamamladı. 1982 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat-Maliye Bölümünden mezun oldu. Balıkesir kaymakam adayı olarak başladığı Mülki İdare Amirliği mesleğinde, 1983-1999 yılları arasında sırasıyla; Malatya İli Doğanşehir ilçesi, Çankırı İli Ovacık İlçesi, Denizli İli Tavas İlçesi, Kahramanmaraş İli Pazarcık İlçesi, Antalya İli Kaş İlçesi Kaymakamlığı ve Mülkiye Başmüfettişliği görevlerinde bulundu. 2000-2001 yılları arasında Turizm Bakanlığı İdari ve Mali İşler Daire Başkanı ve Müsteşar Yardımcılığı Vekili, 2002-2007 yılları arasında ise Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Sekreter İdari Yardımcılığı görevlerinde bulundu. ABD’nde 1 yıl süre ile İngilizce dil eğitimi aldı. 9 Mayıs 2007 tarihinden 23 Mart 2010 tarihine kadar Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Sekreteri olarak görev yapmıştır.. 2. AYFER
  Bayan Üye

  Siyaset hayatına Balıkesir kaymakam adayı olarak başlayan Ali Osman Koca, ilk olarak Mülki İdare Amirliği yaptı. Çeşitli illerde Kaymakamlık ve Mülkiye Başmüfettişliği görevlerinde bulundu.
+ Yorum Gönder