Anketimiz: Sizce Blackberry mi yoksa iPhone mi?

Katılımcı sayısı
3. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
 • Blackperry

  1 33.33%
 • iPhone

  2 66.67%
 • Bilmiyorum - Farketmez

  0 0%
+ Yorum Gönder
Duyurular ve Sohbet - Muhabbet Forumunda Blackberry mi iPhone mi? diyenler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Cedric
  Devamlı Üye

  Blackberry mi iPhone mi? diyenler
  En güvenilir akıllı telefon hangisi?

  13.11.2008 01:32
  Cep telefonları ve diğer cihazlar için ek teminatlar satan SquareTrade, farklı elektronik cihazların güvenilirliliği hakkında araştırma yaptı. Bu çalışma, sadece rapor edilen veriler ile kullanıcıların karşılaştığı sorunlardan yola çıkarak hazırlandı. Sonuçlara göre, İPhone akıllı telefonların BlackBerry'den iki kat daha güvenilir olduğu ortaya çıktı.

  İstatistikler, bir yıllık telefon sahipliği verilerini kapsıyor. iPhone için rapor edilen arıza oranı yüzde 5,6 iken, BlackBerry cihazları için bu oran yüzde 11,2'yi buluyor. Treo'nun sahip olduğu arıza oranı ise yüzde 16,2. Çalışma Symbian ve Windows mobil telefonları kapsamıyor.

  Çalışmaya göre, iPhone için arıza oranının iki yıllık kullanım için yüzde 9,2 – 11,3 arasında olduğunu tahmin ediyor. BlackBerry ve Treo'lar için yapılan tahmini oran ise belirtilen sıraya göre yüzde 14,3 ve yüzde 21. Karşılaşılan en yaygın problemin dokunmatik ekranlar ve klavyelerle ilgili olduğu açıklanan çalışmada, telefon kalitesi ve şarjları hakkında daha az problem rapor edildi.

  Bozulan iPhone telefonlarının yüzde 12'sinin telefonun düşürülmesinden, üzerine kahve dökülmesinden ve talihsiz bir kazaya uğramasından kaynaklandığı belirtiliyor. 2. Gebzeberkay
  Devamlı Üye

  Her Zaman Her Yerde iPhone.
 3. Boxi
  Yeni Üye
  Blackberry diyorum. Bilgisayardan farksız
 4. saqopakajmer
  Devamlı Üye
  Blackberry bence de..

 5. Ziyaretçi
  Blackberry bence daha güzel

+ Yorum Gönder