+ Yorum Gönder
Duyurular ve Sohbet - Muhabbet Forumunda Terör olaylarının arttığı bu dönemde, sizce bedelli askerlik çıkmalı mı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Forumacil
  Devamlı Üye

  Terör olaylarının arttığı bu dönemde, sizce bedelli askerlik çıkmalı mı
  TERÖR OLAYLARININ ARTIĞI BU DÖNEMDE, BEDELLİ ASKERLİK ÇIKMALI
  MI


  Terör olayları her geçen gün artmakta , her geçen gün çok kişiyi kaybetmekteyiz sizce bunun bedeli ne olabilir? Askerliğin kaldırılması mı gerekli? 2. izmir yasemin
  Devamlı Üye

  Terör olaylarının arttığı bu dönemde bedelli askerlik çıkmasın.
  Yaşı geçmiş askere gitmemek için her yolu deneyen,yurdışında okumak için servet akıtan ve bu okulları, 36 yaşına kadar nedense bir türlü bitiremeyen erkekler için bulunmaz fırsat.
  Bastır parayı, satın al vatanın borcunu..
  Gir kışlaya bir kapıdan, öbür kapıdan çık.Yürümesini bile öğrenmeden silah tutmayı nasıl becerecek bu asker?Hangi teröristi etkisiz hale getirecek?
  Çok önemli nedenleri olanlar menzil dışında.Kimse gereksiz alınganlık yapmasın.
  Bu vatan toprağında şehit düşen onlarca fidan..Binlerce ana kuzusu bize hakkını helâl etmez.Boğuluruz kanlarında.
  Toğrağına boylu boyunca düşen o yavrular o ana baba kuzuları hep gariban aileden mi çıkacak elektriği suyu kesilmiş evinde haciz olan evlatlar mı teröristleri vuracak?
  Evet ne yazık ki evet.
  Gönüllü askerlik çıksın..Bakın bakalım yüreği vatan aşkıyla dolu binlerce genç nasıl koşacak.Deneyin görün.Yapın bunu meslek haline getirin.
  Gözü kara,hiçbirşeyden korkmayan, ölümle dans edebilen, vatan ve bayrak uğruna ölüme gözü kapalı atlayan bu ülkenin evlatlarını tanımak istemez misiniz?
  Bedelli askerlik isteyenleri biliyoruz. Askerlik kalksın, süre kısalsın diyenleri tanıyoruz..
  Hadi bir de şahinleri kartalları bu arslan yürekleri tanıyın bakalım.
  Deneyin ve görün kaç bin eder değerleri..
 3. SuskuN PrenS
  Devamlı Üye
  Terör olaylarının arttığı bu dönemde, sizce bedelli askerlik çıkmalı mı

  bedelli askerlik çıkmamalı.benim param var,ben 21 gün askerlik yapayım.senin paran yok,sen 15 ayyap.öyle saçmalık mı olur?ayrıca askerlik dediğimiz olay profesyonel bi uğraş olmalı.eline tüfek almamış adamı 2 ay eğit,yolla dağa terörist avlasın.kendisi avlanır ancak.sonra türkiye şehidine ağlıyor! ağlar tabi.
 4. Muhammed
  Özel Üye
  Bedelli askerlik kavramı bile beni çok rahatsız eden birşeydir. Hepimiz üzerinde rahat bir şekilde yaşadığımız, ekmeğini yediğimiz Vatanımıza karşı maddi ve manevi görevimizi yapmalıyız ve bana göre bu bir ZORUNLULUKTUR.

  Bu görev Zorunlu olduğuna göre, hele ki terör faaliyetlerinin arttığı bir dönemde, bu göreve en çok ihtiyaç duyulduğu zaman bu görevden kaçmak doğru değildir.

+ Yorum Gönder