+ Yorum Gönder
Duyurular ve Sohbet - Muhabbet Forumunda Temiz Çevre ve Geri Dönüşüm Projesi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. TemizCevre
  Seyirci Üye

  Temiz Çevre ve Geri Dönüşüm Projesi
  Temiz çevre ve geri dönüşüm projesi hakkında bilgi

  Temiz çevre ve geri dönüşüm için öncelikle bütün vatandaşlarında uyarılması ve vatandaşların bu konuda bilinçlendirilmesi gerekir herkesin temiz bir çevre için çalışması lazım.
  Kullanılmış Ağız Bakım Ürünlerini yani diş macunu tüp ve kutuları ile diş fırçaları toplayarak, bu ürünlerin yeniden faydalı çevre dostu, farklı ürünlere çevrilmesine yada yeniden dönüştürülmesini sağlıyabilirsin!
  23 Şubat 2012 tarihi itibariyle, TerraCycle Colgate Palmolive ile yaptığı ortaklığı sayesinde, Türkiye’nin her ilindeki okulların kullanılmış diş macunu tüpleri, kutuları ve fırçalarını TerraCycle’ın Ağız Bakımı Birliklerine gönderebileceği programda, toplanan öğeler, plastik saksılardan parklardaki banklara kadar değişen ürünlere dönüştürülecektir.

  Colgate Palmolive tarafından sponsor olunan Türkiyenin yerel okullarını içine alan bu harika projede, hem çocuklar geri dönüşüm konusunda bilinçlendirilmiş olucak hemde eğlenceli vakit geçirebilicek ve yaratıcı yetenekleri kullanma fırsatı bulucaklar. Kullanılmış ağız bakımı ambalajları çöpe atılmasındansa toplanmış olabilicek ve böylece TerraCycle tesislerinde değerlendirilecek.

  Colgate Palmolive Türkiye Parlak Gülüşler, Parlak Gelecekler Projesi Hakkında

  Colgate Türkiye, çocuklarımızın gülüşleri de en az gelecekleri kadar parlak olsun diye her yıl yüzbinlerce çocuğa ağız ve diş sağlığı eğitimi veriyor.
  Ağız ve Diş Sağlığı Derneği, Toçev ve Milli Eğitim Bakanlığı ile ortaklaşa yürütülen proje ile son 5 yıl içerisinde 2 milyon ilköğretim öğrencisine ulaşıldı. Proje kapsamında, özel eğitimli öğretmenler tarafından sınıflarda eğitici çizgi film, posterler ve oyunlarla eğitim verilmektedir. Öğrencileri motive etmek amacıyla çocuk diş fırçası ve diş macunu numuneleri de hediye edilmektedir.
  Proje kapsamında 23 şubat tarihinde başlatılan toplantıda Ağız ve Diş Sağlığı Derneği, Toçev ve Milli Eğitim Bakanlığı, özel eğitimli öğretmenler ile TerraCycle bir araya geldi. Ağız Bakımı Ürünlerinin okul öğrencileri tarafından toplatılması konusunda bilgilendirilme yapıldı. 2. Gamze
  Devamlı Üye

  Sağlıklı bir yaşam istiyorsak çevremizi temiz tutmalıyız. Kağıt ve metaller için geri dönüşüm kutuları kullanmalıyız.
+ Yorum Gönder