+ Yorum Gönder
Her Telden Eğitim Konuları ve Soru Cevap Arşiv Forumunda Büyük düşünürlerin sporla ilgili söylediği sözler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Büyük düşünürlerin sporla ilgili söylediği sözler
  Lütfen kızım için 2. Gölge Kız
  Devamlı Üye


  Büyük düşünürlerin sporla ilgili söylediği sözler

  Sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur.

  Spordan yoksun olan bir gençlik nasıl ki vatan müdafaası sırasında etkili olamıyorsa, insan denen varlığın kafa yapısı da ne derece tekamül ederse etsin, bedeni inkişafı noksan ve yetersiz olursa, o kafayı ileriye götüremez, taşıyamaz.

  -Türk Çocuğu! Her işte olduğu gibi, havacılıkta da, en yüksek düzeyde, gökte, seni bekleyen yerini, az zamanda dolduracaksın. Bundan, gerçek dostlarımız sevinecek, Türk Ulusu mutlu olacaktır.

  Bir insan hayatında büyük bir muvaffakiyet kazanabilir. Fakat, yalnız onunla övünerek kalmak isterse, o muvaffakiyet de unutulmaya mahkumdur. Onun için çalışmak ve daima muvaffakiyet aramak, herkes için esas olmalıdır.

  Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim. Mustafa Kemal Atatürk

  Her ulus çocuklarının sıhhatli ve gürbüz olmaları için yaşadıkları bölgenin sıhhi şartlarını temin etmek, devlet halinde bulunan siyasi teşekküllerin en birinci ödevidir….

  Türk gençliği, sağlıklı yetişip spor yaparsa ulusumuzun geleceği güvence altındadır.

  Sporda başarılı olmak için bütün milletçe sporun niteliği ve değeri anlaşılmış olmak ve ona kalpten sevgiyle bağlanmak ve onu vatani görev saymak gerekir.

  Ben Türk gençliğinin spor yaparak güçlü olmasını isterim.

  Spor, ahlaktır.

+ Yorum Gönder


ünlü düşünürlerin sporla ilgili sözleri,  düşünürlerin sporla ilgili sözleri,  ünlü düşünürlerin spor ile ilgili sözleri,  türk düşünürlerinin sporla ilgili söyledikleri sözler,  sporla ilgili sözler dusunurler,  atatürk ve diğer düşünürlerin beden eğitimi ve sporla ilgili sözleri