+ Yorum Gönder
Her Telden Eğitim Konuları ve Soru Cevap Arşiv Forumunda Anlatım bozukluğu olan makale Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Anlatım bozukluğu olan makale
  Merhaba
  Anlatım bozukluğu olan makale 2. Gölge Kız
  Devamlı Üye

  Anlatım bozukluğu olan makale


  Kalbin Emeği

  Dua kalbin emeğidir, Kalpten gelen arzuları ifade eder" Ancak insanın bu arzuların üzerinde bir gücü yoktur. İnsan öyle bir şekilde yaratılmıştır ki insan tam olarak ne aradığını ya da gerçek niyetinin ne olduğunu bilmez? Dolayısıyla dualarının önem teşkil eden doğasını da anlayamamaktadır:

  Buna karşılık: dua kitaplarında yazanlar aslında kişinin istemesi gerekenleri öğrenmesini anlatan şeylerdir Eğer kişi kendisi üzerinde çalışırsa ve arzu ve düşüncelerini kontrol edip yönlendirme yolunda çalışırsa, dua kitaplarını yazan insanların arzu ve talep seviyelerine yükselir. Dua kitapları maneviyatı edinmiş insanlar tarafından binlerce yıl önce yazılmıştır.
  Kişinin dua kitaplarını yazan kişiler ile arzularını uyumlu hale getirebilmesi için birkaç hazırlık safhasından geçmesi gereklidir. Kişi kötülüğün doğasını ve nelere sebep olduğunu anlaması gerekir, şöyle ki, insanın doğası gereği egoist bir eğilimi olduğudur. Kişi egoizminin (benliğinin) kötülüğün kaynağı olduğunu anlamalıdır. Hatta dahası, bunların hepsinin ruhun en derin noktasında edinilmesi ve fark edilmesi gerekmektedir,

 3. Muhammed
  Özel Üye
  Anlatım bozukluğu, öğrencilerimizin dil bilgisi konularında en çok sıkıntı yaşadıkları konuların başında gelmektedir. Çünkü özellikle anadolu topraklarında o yöreye has kelimelerin kullanılması ve şiveli konuşulduğu için doğal olarak öğrenciler yazıdaki anlatım bozukluğunu görememekte ve sanki tüm kelimeler doğruymuş gibi görmektedirler.
+ Yorum Gönder