+ Yorum Gönder
Her Telden Eğitim Konuları ve Soru Cevap Arşiv Forumunda Dileklerimizin kabul olunacağı dualar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Dileklerimizin kabul olunacağı dualar
  Hangi duaların kabul olduğunu biliyorsanız lütfen bizimle paylaşın, varsa lütfen kurandan geçsin. şimdiden emekleriniz için teşekkur ederim.. 2. saqopakajmer
  Devamlı Üye

  Dileklerimizin kabul olunacağı dualar

  Bir isteği haceti olan maksadının oması için 2 rekat allah rızası için namaz kılar ve namaz kıldıktan sonra 7 fatiha okuyup dua ederse duası kabul olur.
  Bir hazeti bir isteği olan maksadının olmas için 40 gün ara vermeden sabah namazının ardından güneş doğmadan 41 defa fatiha okuyarak ya rabbel alemin ya rabbel azim fatiha süresinin hürmetine isteğimi yada hacetimi ihsan buyur diye dua ederse isteği kabul olur.
  Pazar günü güneş doğarken 10 ihlas okuyup isteğini allaha dua ederek dile getirenin duas kabul olur.
  Bir isteğinin gerçekleşmesi için akşam ile yatısı arası 1000 ihlas okuyup dua edenin duası kabul olur.
  Bir arzu ve isteği olan besmeleyi 113 defa cuma günü hatip minberde iken okur ve hatible dua eder ve isteğini talep ederse arzusu yerine gelir.
  Besmeleyi oruçlu olarak 787 defa kimsenin olmadığı yerde kıble yönelerek okur ve bun a7 gün devam ederse okuyan kişi istek ve arzusuna kavuşur.
  Besmeleyi 1200o defa okuyup her 1000 de 2 rekat namaz kılıp ihtiyacını dilerse isteği yerine gelir.
  Besemelyi gece yarıs 786 defa 7 gece okursa maksadı ve isteği gerçekleşir.
  Bir maksadı bir arzusu olan isteği olan kişi temiz ve tenha bir yerde 1000 besmle okur sonra 2 rekat namaz kıldıktan sonra allahüme salli ala seyidüna muhammedin ve ala alihi ve eshabihi ecmain diyerek isteğii hacetini talep ederse ve sonra 1000 defa besmele okup 2 rekat namaz kılıp ardından yine selam selat okuyarak dua eder ve bu şekilde tekrar ederek 12000 besmele ve 11 salatü selam okuduktan sonra dua ederse allah duasını kabul ede.
  Ayetel kürsi bir hacet ve bir arzunu olması için okumak o işinin olmasın avesiledir.
  Bir dileği olan gece yarısından sonra abdestli olarak kıbleye yönelip 170 ayetel kürsi okuyup dileğini allahtan isterse dileği gerçekleşir.

 3. Muhammed
  Özel Üye
  Allah'ın dualaramızı kabul etmesini elbette hepimiz isteriz. Fakat dualarımızın kabulü için bizlerde ibadetlerimizi aksatmamalı, harama bakmamalı ve Allahın emirlerini uygulamalıyız. Beklentilerimiz sadece dua edip oturmak ile olacaksa o zaman işiniz çok zor. Önce dua etmeli ve elimizden geleni yapmalıyız. Daha sonra kabul edilmesini beklemeliyiz.
+ Yorum Gönder


dilekler nasıl kabul olur,  dileklerimiz nasıl kabul olur,  dilekler nasıl kabul olunur,  hangi duayı okursak dileklerimiz kabul olur,  istek ve arzuların olması için dua,  dilekler nasıl gerçekleşir