+ Yorum Gönder
Her Telden Eğitim Konuları ve Soru Cevap Arşiv Forumunda Tarihi eser heykel fiyatları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Tarihi eser heykel fiyatları
  tarihi eser heykel fiyatları nedir nasıl fiyat biçilir 2. FERZAN
  Yeni Üye

  Tarihi eser heykel fiyatları
  Bursa’da bir küreyi havaya kaldıran 2 kadının tasvir edildiği Roma dönemine ait olduğu öne sürülen mermer heykel, tarihi eser kaçakçısı bir Alman’a 10 milyon dolara (yaklaşık 14.8 milyon YTL) satılamadan bir zeytin deposunda ele geçirildi.
  hekell.jpg
  Bursa Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şubesi’nin Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şubesi’yle birlikte 6 aydır sürdürdüğü çalışma sonucu, tarihi eser kaçakçılığı yapan 2 kişi suçüstü yakalandı. İddiaya göre, Bursa’nın Gemlik İlçesi’nde, İsmail Mehmet Akman’a ait zeytin deposunda saklanan ve yurtdışına kaçırılmak üzere çelik kasaya konulan 153 cm boyunda, 60 cm genişliğinde ve 300 kg ağırlığında, mermerden yapılmış heykel ele geçirildi. İki kadının elleriyle başları üzerinde büyük bir küreyi kaldırırken tasvir edildikleri heykelde sağ taraftaki kadının Afrodit olabileceği belirtildi.

  6 BİN TL’ye aldık
  Polis, zeytin deposu sahibi 38 yaşındaki İsmail Mehmet Akman ile arkadaşı 46 yaşındaki Kemal Karabıyık’ı (46) gözaltına aldı. İlk ifadelerinde heykeli Balıkesir’de bir kişiden 6 bin TL’ye satın aldıklarını söyleyen zanlıların bunu Almanlara satmayı planladıkları belirtildi. Aracı olan Herman Walter Pflock’un Bursa’ya geldiğini, 30 milyon dolardan başlayan pazarlıkta 10 milyon dolara kadar düştüklerini belirten zanlılar, Almanya’ya dönen Pflock’tan haber beklediklerini söyledi.

  Bursa Kültür ve Turizm İl Müdürü Ahmet Gedik, müzeye getirilen heykelin tarihi eser olduğunu söyledi ve Roma dönemine ait olabileceğini düşündüklerini belirtti. Gedik, "Aydın’ın Nazilli İlçesi’nden Bursa’ya getirildiği belirtilen heykelle ilgili, bilirkişi incelemesinden sonra açıklama yapılacak" dedi.

  Öte yandan zanlıların ev ve işyerlerinde 266 tabanca mermisi ele geçirildi. Polis, zanlılara ait 6 adet bilgisayar kasası 9 CD ve bir diskete incelemek üzere el koydu. Sorgulaması devam eden zanlılar ’Tarihi eser kaçakçılığı’ suçundan mahkemeye sevkedilecek.
+ Yorum Gönder


tarihi eser fiyatları,  tarihi eser heykel fiyatları,  tarihi heykel fiyatları,  tarihi mermer heykel fiyatları,  tarihi eser heykeller,  tarihi eserler ve fiyatları