+ Yorum Gönder
Her Telden Eğitim Konuları ve Soru Cevap Konuları Forumunda Çocuğun neden giydiği haramdır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Çocuğun neden giydiği haramdır
  henüz 3 aylık kızımız var ismi esma nur çok hediye ve elbiyse geldi eşim giyimine çok meraklı kızımıda kendisi gibi şimdiden hergün başka elbiyse giydiriyor gelenler de yetmiyor kendisi alıyor merek ediyorum
  sizce doğrumu boşunamı demişler çocuğun yidiği helal ğiydiği haram diye 2. DİLDAR
  Yeni Üye

  Çocuğun yediği helâl, giydiği haram.

  Atasözümüzün Açıklaması  Çocuğun sağlıklı, dinç ve güçlü olması için iyi beslenmeye ihtiyacı vardır. İyi beslenmeyen çocuk kimi hastalıkların pençesine kolayca düşebilir ve sağlıklı bir gelişim gösteremez. Bu bakımdan onun gelişip büyümesi, iyi beslenmesi için ne kadar para harcansa yerindedir. Ancak giyim için yapılan hesapsız harcamalar doğru değildir. Çocuk giydiği elbisenin kıymetini bilemez, hor kullanır, kirletir ve paralar. Ayrıca gittikçe büyüdüğü için bugün kullandığını yarın da kullanamaz. Bu sebeple gerekli olan dışında çocuğu pek pahalı giysilerle donatmak yanlıştır.

 3. SuskuN PrenS
  Devamlı Üye
  çocuğun neden giydiği haramdır  Çocuğun sağlıklı, dinç ve güçlü olması için iyi beslenmeye ihtiyacı vardır. İyi beslenmeyen çocuk kimi hastalıkların pençesine kolayca düşebilir ve sağlıklı bir gelişim gösteremez. Bu bakımdan onun gelişip büyümesi, iyi beslenmesi için ne kadar para harcansa yerindedir. Ancak giyim için yapılan hesapsız harcamalar doğru değildir. Çocuk giydiği elbisenin kıymetini bilemez, hor kullanır, kirletir ve paralar. Ayrıca gittikçe büyüdüğü için bugün kullandığını yarın da kullanamaz. Bu sebeple gerekli olan dışında çocuğu pek pahalı giysilerle donatmak yanlıştır.

+ Yorum Gönder