+ Yorum Gönder
Her Telden Eğitim Konuları ve Soru Cevap Konuları Forumunda Dünyanın en ucuz petrol fiyatı nerede Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Dünyanın en ucuz petrol fiyatı nerede
  Dünyanın en ucuz petrol fiyatı nerede? 2. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Dünyanın en ucuz benzini nerede?
  İşte Sudan ucuz benzinin satıldığı ülke.
  İngiliz araç sigorta şirketi Staveley Head tarafından küresel çapta yapılan bir araştırmaya göre en ucuz benzin fiyatları Venezuela'da bulunuyor. Dünya petrol yataklarının beşte birini elinde bulunduran Suudi Arabistan da bile fiyatlar bu düzeyde değil.

  Venezuela'da petrol maliyetinin büyük kısmının devlet tarafından sübvanse edildiği belirtiliyor. Ve litresi 0.047 dolardan satılıyor. Bu Güney Amerika ülkesinde içme suyunun fiyatı bile bazı bölgelerde petrolü geçiyor. Listeye göre dünyada en pahalı petrol, litresi 2.6 dolar ile Norveç'te satılıyor.

  Dünyada en ucuz üçüncü petrol yıllık 41 milyar varil üretilen Libya'da satılıyor. Dünyanın dokuzuncu büyük bu petrol üreticisini sırasıyla Türkmenistan, Bahreyn, Kuveyt, Katar, Mısır, Umman ve Cezayir izliyor.
 3. Buğlem
  Devamlı Üye
  Petrol sıvı olmasına rağmen yoğun kıvamda olan ve arıtılmamış, kendine özgü kokusu olan ve yeraltından çıkarılmış doğal yanıcı mineraldir.
+ Yorum Gönder