+ Yorum Gönder
Her Telden Eğitim Konuları ve Soru Cevap Konuları Forumunda Milli ahlaka uygun birliği sağlar sözcüğünün kısa ve öz açıklaması Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Milli ahlaka uygun birliği sağlar sözcüğünün kısa ve öz açıklaması
  Arkadaşlar bu milli ahlaka uygun birliği sağlar sözcüğünün kısa ve öz açıklamasını yapar mısınızz lütfeenn 2. Forumacil
  Devamlı Üye

  Milli Ahlak, bir toplulukta yaşayan fertlerin ve grupların hayatını düzene koyan yaygın, genel davranış kurallarıdır. Milli terbiye milli ahlakı oluşturmak ve kazandırmak için yapılan milli eğitim ve öğretim faaliyetleri demektir. Kendimize özgü örf ve adetlerimiz, ahlak ve terbiye anlayışlarımız bizi diğer milletlerden ayıran özelliklerimizdir. Bu özelliklere uygun hareket etmek birlik ve beraberliğimizi korur. Her milletin kendisine mahsus örf ve adetleri, kendine göre milli özellikleri vardır. Hiçbir millet aynen diğer bir milletin taklitçisi olmamalıdır. Çünkü böyle bir millet ne taklit ettiği milletin aynısı olabilir ne de kendi milliyeti içinde kalabilir.

  Milli Birlik, milletin bütün olması, bu bütünlük içinde ayırıcı ve bölücü unsurlara asla yer verilmemesi demektir. Türk milletinin en değerli varlığı budur. Türk milletinin yaşaması, yücelmesi, gelişmesi, kalkınması söz konusu ettiğimiz bu milli birliğe bağlıdır. Milli birliği sağladığımız ölçüde Türk milleti sonsuza kadar devam edecektir. Milli birliğin sağlanmasında milletin ortak kültüre sahip olması, ortak ahlaka sahip olması, ortak duyguya sahip olması; bunları sezgisi ve akıl gücüyle hareket edilmesi önemlidir.
 3. Ziyaretçi
  Arkadaşlar, herhangi bir konuda vatanımızın refahı, mutluluğu, güvenliği söz konusu ise bizlerin bu durumda kendi menfaatlerimizi düşünmemiz gerekir. Bu esas milli ahlakımızın temelidir. Bu esasa uyduğumuz takdirde milli birliğimizin sağlanmaması için hiç bir gerekçe yoktur. Biz bireyler toplum içinde varız. Bu nedenle toplum menfaatlerine ters düşen, milli ahlakımıza aykırı olan uygulamalardan kaçınmalıyız. Günlük hayatımızda "Devleti aldatma" teşebbüsüne büyük ölçüde gözlemlemekteyiz. Bunun en büyük örneği ne yazık ki rüşvettir. Bu uygulamayı yapan bireyler yalnızca bireyleri aldatmakla kalmıyor, devleti de aldatıyor. Böyle bir toplumda sizce milli birlik söz konusu olabilir mi? Tabi ki hayır! Bizlerin bu hatalara düşmememiz için ilk olarak milletimize çok büyük bir sevgi ile bağlanmamız, vatanımız için her şeyden vazgeçebilmemiz gerekir.
 4. Ziyaretçi
  Milli Ahlak düzeni sağlamakla yükümlüdür

 5. Ziyaretçi
  saolun teşekkürler işe yaradı

 6. Ziyaretçi
  çok anlamlı kısa güzel bir yazı

 7. Ziyaretçi
  çok teşekkürler ödevime yardımcı oldunuz

 8. Ziyaretçi
  bence en iyi açıklaması budur

 9. Ziyaretçi
  çok güzel bir yazı çok teşekkürler en iyi bir şekilde böyle anlatılabilirdi ancak

+ Yorum Gönder


milli ahlaka uygun hareket etmek milli birliği sağlar ne demek,  milli ahlaka uygun hareket etmek milli birliği sağlar ile ilgili öğütler,  milli ahlaka uygun hareket etmek milli birliği sağlar,  milli ahlaka uygun hareket etmek milli birliği sağlar kompozisyon,  milli ahlaka uygun hareket etmek milli birliği sağlar ile ilgili yazı