+ Yorum Gönder
Her Telden Eğitim Konuları ve Soru Cevap Konuları Forumunda Kavimler göçünün dünya tarihi açısından önemi nedir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Kavimler göçünün dünya tarihi açısından önemi nedir?
  Kavimler göçünün dünya tarihi açısından önemi nedir? 2. @BDULL@H
  Yeni Üye

  Kavimler göçünün dünya tarihi açısından önemi nedir  m.s.376 yılında bazı tarihçiler ise 476 yılında gerçekleştiği iddiasındadır.
  Orta Asya da hem kıtlık yüzünden hemde yıkılan Asya Hun Devletinin ardından süren 50 yıllık esaretten kaçmak için Türk kavimlerinin batıya doğru hareket etmesinden kaynaklanan,
  bütün kavimlerin yer değiştirmesine neden olarak Avrupanınetnik kimliğini değiştiren ve Avrupada yeni bir devletin"Avr.Hun dev"kurulmasına neden olan bir kavim mücadelesidir.
  bu hareketlerde,
  birbirlerine tutunamayan barbar ve germen kavimler sürekli batıya doğru hareket etmişlerdir.
  sürekli hareket ettikleri için Avrupanın yapısı değişmiş.Ayrıca batı Roma yıkılmasına sebep olmuştur.
  bunun nedeni ise gelen kavimler geldikleri yerlerde derebeylik kurmuşlardır.bu kavimlerin önemli bir kısmı bu günkü İtalyanın temelini oluştururlar.
  bu kavimler 1876 da birleşerek bugünkü İtalya yı kurmuşlardır.
+ Yorum Gönder


kavimler göçünün dünya tarihi açısından önemi,  kavimler göçünün türk ve dünya tarihi açısından önemi,  kavimler göçünün dünya tarihindeki önemi,  kavimler göçü dünya tarihindeki önemi,  kavimler göçünün dünya tarihi açısından önemi nedir,  kavimler göçünün önemi