+ Yorum Gönder
Her Telden Eğitim Konuları ve Soru Cevap Yeni Forumunda Eğitim ne demek kısaca Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Eğitim ne demek kısaca
  öğretmen-öğrenci-kitap-öğretim-ders-sorumluluk- 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Eğitim Nedir ?, Eğitim Hakkında, Kısaca Eğitim Nedir
  İnsanların diğer insanlarla ve çevreleriyle etkileşimlerinin maddi ve manevi ürünlerine kültür dendiği dikkate alınırsa, insanın, çevresiyle etkileşimi sonucunda kültürlenmeye uğradığı söylenebilir. Çevresiyle etkileşerek öğrendiklerini , diğer insanlara da öğretmeye kalkışan kimse ise, belli bir amaca yönelik olarak o insanları kültürlemeye çalışıyor demektir. ”İnsanların diğer insanları belli bir maksatla kültürlemelerine yada kasıtlı kültürleme sürecine ise eğitim denilmektedir.”
  Günümüzde daha çok tercih edilen tanım: “bireyin davranışında, kendi yaşantısı yoluyla ve kasıtlı olarak istenilen yönde( eğitimin amaçlarına uygun ) değişme meydana getirme sürecidir.” Bu tanıma göre;
  Eğitim bir süreçtir.
  Eğitim sürecinde, bireyin davranışlarının istenilen yönde değiştirilmesi amaçlanmaktadır.
  Davranışlarındaki değişme kasıtlı olarak gerçekleştirilmektedir.
  Eğitim sürecinde bireyin kendi yaşantıları esastır.
 3. Ziyaretçi
  eğitim bir süreçtir
 4. Zühre
  Devamlı Üye

  Eğitim çok boyutlu ve sürekliliği olan bir süreçtir. Eğitimde mutlaka bir amaç göz önünde bulundurulmalıdır. Kapsamlı bir süreç olan eğitim bireyin davranışlarını kasıtlı veya yaşayarak öğrenme yoluyla değiştirmedir. Eğitim kişinin iyi yönde düzelmesidir. Eğitilmiş insanlar okumuş, görmüş, okumasa da bir şeyleri yaşayarak öğrenmiş olan insanlardır.


+ Yorum Gönder


eğitim nedir kısaca,  eğim nedir kısaca,  egitim nedir kısaca