+ Yorum Gönder
Her Telden Eğitim Konuları ve Soru Cevap Yeni Forumunda 2012 Wosvagen polo özellikleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  2012 Wosvagen polo özellikleri
  2012 wosvagen polo özellikleri 2. NAZLI
  Bayan Üye

  2012 Volkswagen Polo Modeli

  Volkswagen Polo Teknik Özellikleri 2012 – Volkswagen Polo Resimleri 2012
  2012volkswagenpolo - Kopya.jpg

  2012volkswagenpoloacilf - Kopya.jpg

  2012volkswagenpoloforum - Kopya.jpg

  GÜVENLİK
  Sizin ve yolcularınızın güvenliği bizim için her şeyden daha önemli. İşte bu nedenle Volkswagen mühendisleri fren disklerinden hava yastıklarına kadar her detayı sizler için defalarca test ediyor.

  Euro NCAP’ten 5 Yıldız
  5 yıldız Euro NCAP testinde alınabilecek en yüksek puanı simgeliyor. Polo yolcu koruma, çocuk ve yaya güvenliği, elektronik güvenlik ve destek sistemlerinin tümünde en üst seviyede güvenli olduğunu kanıtladı.  ESP
  Opsiyonel olarak sunulan Elektronik Stabilizasyon Programı (ESP) güvenliğinizi en üst seviyeye taşıyor. Diğer sürüş destek sistemleri ile paralel çalışan ESP öne ya da arkaya kaymanız durumunda kontrolü kaybetmemenize yardımcı oluyor.


  ABS
  En önemli kaza nedenlerinden biri frenleme esnasında oluşan kızaklama ile kontrolün kaybedilmesidir. ABS’siz araçlarda frene uygulanan sert tepkiler otomobilin kızaklamasına ve kontrolün kaybedilmesine neden olabilir. Ancak ABS ve hidrolik fren asistanı sayesinde sert frenleme esnasında bile kontrol sürücüde olmaya devam eder. Bu sayede Polo’nuzu mümkün olan en kısa süre ve mesafede durdurabilirsiniz.

  MÜHENDİSLİK
  Yenilikçi mühendislik, iyi tasarlanmış bir otomobilin vazgeçilmez unsurları arasındadır. Polo’da Volkswagen’in efsanevi kalitesini ve kusursuz mühendislik anlayışını yansıtan birçok detay ile karşılaşırsınız.

  Lazer Kaynak Teknolojisi
  Diğer modellerimiz gibi Polo da yüksek teknoloji ve kusursuz işçiliğin ürünlerinden biri. Lazer kaynak teknolojisi rijit gövde yapısı oluşturarak hem sağlamlığı arttırır hem de yol tutuşu ve araç içi ses yalıtımına katkı sağlar. Böylece Polo’nuz sadece aldığınız yıl değil, ilerleyen yıllarda da sağlamlık ve sessizliğini korur.


  Galvanizli Gövde
  Polo’nuzun yapısını güçlendirmek, çevresel etkilere karşı direncini arttırmak ve paslanmazlık süresini uzatmak için gövdeye galvanizleme işlemi uygulanır.


  Rijit Yapı
  Keyifli bir otomobil yaratırken güvenlik unsurlarını da göz ardı etmedik. Bu nedenle üretim esnasında en modern teknolojileri tercih ediyoruz. Bu sayede ortaya çıkan güçlü gövde, olası çarpışmalarda ortaya çıkabilecek enerjiyi absorbe ederek sürücü ve yolcuların yaralanma riskini azaltıyor. Bu sağlam yapı aynı zamanda yol koşullarından daha az etkilenmenizi sağlarken, sürüş esnasında benzersiz sessizliğe de katkıda bulunuyor.


  Yeni Tasarım Anlayışı
  Polo sportif zarafetiyle öne çıkıyor. Arka lambaları gibi ayrıntıları sayesinde göz kamaştırırken güçlü hatları da atletik karakterini vurguluyor. Kendinden emin keskin hatlı Polo’nun direksiyonundayken keşke bir yandan da onu dışarıdan izlemenin bir yolu olsaydı diye düşüneceğinizden eminiz.


  Far Tasarımı
  Çarpıcı hatlara sahip ön farlar ve ön ızgaraya entegre edilmiş sis farları güçlü görünümü pekiştiriyor. Opsiyonel olarak sunulan sis farları yarattığı görsel zenginlik dışında kötü hava ve yol koşullarında güvenliğinize de katkı sağlıyor. Polo’nun stop farları da kendine özgü iddialı tasarımı ile dikkatleri üzerine toplamayı başarıyor. Ayrıca, Polo’nun görüş kalitesi arttırılmış halojen farları ise standart halojen farlara göre %10 daha iyi aydınlatma sağlıyor.


  Jant
  Hafif metal alaşımlı jant “Mistral”, 215/45/R16 boyutlarındaki lastikler ile birlikte opsiyonel olarak sunuluyor. Standart olarak sunulan 15” şık çelik jantlar da Polo’nun görünümünü rakiplerinden farklılaştırıyor.


  Elektrikli Yan Aynalar
  Standart olarak sunulan elektrik ısıtmalı ve ayarlanabilir yan aynalar kullanım kolaylığı sağlıyor. Sürüş pozisyonunuzu korurken tüm ayna ayarlarınızı yapabilir, ısıtma fonksiyonu ile zorlu hava koşullarında bile aynalarınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca Polo’nun dinamik çizgileri ile büyük uyum içinde olan yan aynalar, aerodinamik yapıları ile yakıt tüketiminin düşmesine de katkıda bulunuyor.


  Müzik Sistemi
  Yeni Polo sınıfının çok daha ilerisinde. Orta konsol, aynı anda tüm öğelere ulaşmanızı sağlayarak büyük bir konfor sunuyor. Yeni Polo’da sunulan RCD 310 radyo-CD-MP3 çalarla da yolculuklarınız çok daha keyifli geçiyor. 6 hoparlör ile müzik ziyafeti yaşayacaksınız. Ayrıca Aux-In harici ses bağlantısı sayesinde birçok müzik aygıtını ses sistemine entegre edebilirsiniz. Opsiyonel olarak sunulan RNS 310 radyo-CD-MP3 çalar ve navigasyon sistemi ise 5” genişliğinde dokunmatik ekran, SD MMC kart girişi özelliklerine sahip.


  Koltuk Altı Saklama Gözleri
  Ön koltukların altındaki pratik çekmeceler, elinizin altında olmasını istediğiniz her şey için ek alan sağlıyor.

  *Bu özellik opsiyoneldir.


  Uzaktan Kumandalı Merkezi Kilit
  Uzaktan kumandalı merkezi kilit ile aracınızı uzaktan da açıp kilitleyebilirsiniz.


  Güç Destekli Direksiyon
  Sürüş koşullarına bağlı olarak direksiyon tepkilerinin işinizi kolaylaştırmasını beklersiniz. Mesela yavaşlayıp park yeri aramaya başladığınız anda direksiyonu rahatlıkla döndürüp efor harcamadan park edebilmeyi ya da otobanda yüksek hızla ilerlerken direksiyonunuzun bu hıza uygun olacak şekilde sertleşmesini ve sadece sizin yönlendirmelerinize tepki vermesini istersiniz. İşte bu nedenlerle Polo’da hıza duyarlı güç kontrollü direksiyon teknolojisini kullanıyoruz. Bu teknoloji hem sürüş konforunuzu hem de güvenliğinizi benzersiz kılıyor.


  Süspansiyon
  Polo’nun direksiyonuna geçtiğiniz anda konforlu sürüşün tadını çıkartmanız için en uygun ve gelişmiş süspansiyonları tercih ettik. Sonuç: Yüksek konfor, keyifli sürüş.


  TDI Common Rail
  Volkswagen’in cimri ama performanslı dizel motor teknolojisi TDI, Polo’da 1.6 lt motor hacmi ve 90 PS motor gücü ile sunuluyor. 230 Nm’e torka sahip bu güçlü motor, 100 km’de ise ortalamada sadece 4.2 litre yakıt tüketiyor. TDI teknolojili bu motor aynı zamanda 7 ileri DSG şanzıman ile de sunuluyor.

  *80/1268/EEC yönetmeliğine göre 1.6 lt TDI 90 PS manuel vites ortalama yakıt tüketim değeridir.


  DSG Şanzıman
  Volkswagen’in çift kavramalı tam otomatik şanzıman teknolojisi olan DSG sayesinde hem otomatik hem de manuel vitesin keyfini bir arada yaşamak mümkün. DSG şanzıman sayesinde saniyenin yüzde biri gibi çok kısa bir süre zarfında ve çekiş gücü kaybı yaşanmadan bir sonraki vitese geçiş yapılabiliyor. Üstelik yakıt tasarrufundan neredeyse hiç ödün vermeden…


  Park Sensörleri
  Arka tampona entegre edilmiş park sensörleri, arkanızdaki nesneleri algılayarak park etmenizi kolaylaştırır. Nesneye yaklaştıkça artan uyarı sinyali ile park esnasında Polo’nuz sizi yönlendirir. Ayrıca müzik sistemi ekranında arkadaki nesneler ile aranızdaki mesafe sembolize edilerek görsel park desteği de sağlanmış olur.

  *Park sensörü opsiyonel olarak sunulmaktadır.


  Statik Dönüş Farları
  Ön sis farlarına entegre edilmiş statik dönüş farları sayesinde gece sürüşleriniz daha güvenli hale geliyor. Virajlarda direksiyonu ilerlemek istediğiniz yöne doğru çevirmeye başlamanızla birlikte statik dönüş farları devreye girer ve yolunuzu aydınlatır. Böylece en karanlık yollarda bile güvenle ilerlemeye devam edebilirsiniz.

  *Statik dönüş farları için sis farı alınması zorunludur.


  Lastik Basınç Göstergesi
  Lastik basınç göstergesi ABS sisteminin parçalarından biri olan hız sensörlerine entegre olarak çalışıyor. Lastik basıncınızda kayıp yaşanması durumunda, bilgilendirme ekranında ikaz sembolü ile karşılaşırsınız. Lastik basınç göstergesi sürüş güvenliğinizi arttırırken, düşük basınç kaynaklı lastik ömrünün kısalması ve yakıt tüketiminin artması gibi istenmeyen durumlara karşı sizi uyarır.

  *Lastik basınç sensörü opsiyonel olarak sunulmaktadır.


  Yağmur Sensörleri
  Dikiz aynasının arka bölümüne entegre edilebilen LED sensörler sayesinde yağmur otomatik olarak tespit edilir ve sileceklerinizin hızı yağışın şiddetine bağlı olarak ayarlanır. Sileceklerin çalışma hızı ve sensörün hassasiyet seviyesine siz de karar verebilirsiniz. Ayrıca yağışlı havalarda geri gitmek istediğiniz zaman yağmur sensörü otomatik olarak devreye girerek, en iyi görüş için arka sileceklerinizi çalıştıracaktır.

  *Yağmur sensörü opsiyonel olarak sunulmaktadır.
+ Yorum Gönder


wosvagen polo 2012 özellikleri,  wosvagen polo özellikleri,  wosvagen polo,  wosvagen polo 2012,  wosvagen,  polo sis farı