+ Yorum Gönder
Her Telden Eğitim Konuları ve Soru Cevap Yeni Forumunda Yüz Kızarıklığı Nasıl Giderilir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Yüz Kızarıklığı Nasıl Giderilir
  Yüz Kızarıklığı Nasıl Giderilir..?? 2. Gülden
  Devamlı Üye

  Yüz Kızarıklığı Nasıl Giderilir

  Yüz Kzarmas Nedenleri yüz kzarmas nasl geçer – yüz kzarmas nasl önlenir – yüz kzarmas tedavisi

  Ani Yüz Kzarmas Kiinin kendi kontrolünde olmayan sempatik sinir sisteminin bir bozukluudur.

  Ani Yüz Kzarmas Belirtileri: En önemli belirtisi yüzün aniden kzarmasdr. Yüzdeki kzarklk boyun kzarkl, ba ve kulak kzarkl eklinde yaylabilir.

  Ani Yüz Kzarmas Nedenleri: Temelde sinir sistemindeki bir bozukluktan kaynaklanan ani yüz kzarkl, durduk yerde ortaya çkabilecei gibi genellikle, sosyal ortamlarda kendini gösterir. Bu nedenle, nedeninin daha çok psikolojik faktörlere dayandn söyleyebiliriz. Zaten çou durumda, hastada sosyal fobi görülmektedir. Sosyal fobi, ani yüz kzarklna neden olabilmekte, yüz kzarkl da sosyal fobiyi tetiklemektedir.

  Ani Yüz Kzarmas Tedavisi: Tedavi için öncelikle yüz kzarmasnn nedenleri tesbit edilmelidir. Varsa, sosyal fobiyi yenmek, ani yüz kzarklnn tedavisinde önemlidir. Kii sosyal ortamlarda kendini rahat hissettiinde yüz kzarmas da azalacaktr. Ayrca, ameliyat ve klips tedavisi de uygulanmaktadr. Yüzdeki kzarkla neden olan sinirlerin ameliyatla yaklmas çeitli yan etkilere neden olabildii ve geri dönüü de olmad için ameliyat önerilmez.

  Klips yöntemi ise sinirleri bask altna alarak kzarkln önüne geçmeye çalr. Aslnda ameliyat ve klips tedavileri, yüz kzarklna neden olan unsurlara yönelik deil sonuca yöneliktir. Bu nedenle, bu tedavilerden önce varsa sosyal fobiyi yenmek daha önemlidir. Bu hastala yakalananlarn en önemli sorunlarndan birisi de sadece kendilerinde böyle bir ikayetin olduunu düünmeleridir. Oysa ki, pek çok kii bu durumla kar karyadr. Bunu bilmek, kiiyi biraz olsun rahatlatmaya yardmc olacaktr.
+ Yorum Gönder


yüzdeki kızarıklık nasıl giderilir