+ Yorum Gönder
Her Telden Eğitim Konuları ve Soru Cevap Yeni Forumunda Muhabbet kuşu •Boğaz tüylerini şişiriyor, acaba ne anlam taşıyor Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Muhabbet kuşu •Boğaz tüylerini şişiriyor, acaba ne anlam taşıyor
  Muhabbet kuşu •Boğaz tüylerini şişiriyor, acaba ne anlam taşıyor 2. Gülden
  Devamlı Üye

  Muhabbet kuşu •Boğaz tüylerini şişiriyor, acaba ne anlam taşıyor

  Bazen muhabbet kuşlarının boğaz tüylerini şişirdiklerini görürüz. Aslında şişen tüyleri değil, boğazlarıdır. Boğazlarını tüylerinin altında kaldiği için göremeyiz . Bu konuda site kütüphanemizin „Anatomi“ başlığından bilgi edinebilirsiniz. Bu şişkinliğin sebebi mubişlerin boğazlarına yüksek oranda hava pompalamalarıdır. Boğazda gaz birikmesi olabilir ya da sindirilememiş, kursağa inememiş yem artıkları olabilir. Gaz birikmesine neden olan en yaygın şey mantar enfeksiyonudur. Bu durumdaki kuşlar mutlaka bir hekime gösterilmelidir.

  Genellikle bunu eşlerine kur yapmak için yaparlar. Boğazlarında yüksek oranda hava biriktirip bu sayede eşlerine dilediklerince aralıksız bıcırdayıp öterek iltifat edebilirler.

  Dikkat edilmesi gereken bir durum boğaz tüylerinin sürekli kabarık durmasıdır. Bu bir hastalık belirtisi olabilir.
+ Yorum Gönder


muhabbet kuşu bogazı şişti,  muhabbet kuşu boğaz şişmesi,  kuşumun boğazı şişti,  muhabbet kuşunun boğazının şişmesi,  muhabbet kuşumun boğazı şiş,  Muhabet kusunun kursaginin sismesi ne demektir