+ Yorum Gönder
Her Telden Eğitim Konuları ve Soru Cevap Yeni Forumunda Ter kokusuna karşı etkili çözümler nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Ter kokusuna karşı etkili çözümler nelerdir








  Ter kokusuna karşı etkili çözümler nelerdir







 2. FERZAN
  Yeni Üye





  Ter kokusuna karşı etkili çözümler nelerdir
  Yaz aylarının en başa bela durumlarından biri ter kokusudur. Ter kokusu sadece sebep olduğu kötü kokuyla değil özgüven eksikliğine sebep olmasıyla da tam bir baş belasıdır. Ter kokusunu gidermek için bu yöntemlerden yardım alabilirsiniz…

  ter kokusu2 Ter kokusuna karşı etkili çözümler

  Bedeninizde ter kokusunu yok etmenin başlıca yolku ise hijyenden geçer. Hergün banyo yaparak koltuk altı bölgelerinizi daima temiz tutarak ve kuru tutarak. Bunun dışında bakterileri ortadan kaldıran deodarantlardan yardım alabilirsiniz. Ancak kullandığınız deodarantların su bazlı olmasına dikkat edin.

  Giysilerinizi pamuklu terletmeyecek türde kumaşlardan tercih edin. Sentetik türü kumaşlaran yapılmış kıyafetlerden uzak durun

  Asla terlemiş olan bedeinze deodorant sıkmayın. Önce koltukaltlarınızı temizleyin sonra deodorant sıkın.

  Ayrıca evde uygulayabileceğiniz antibakteriyel özelliği olan adaçayını tavsiye ederiz.1 bardak kaynar suyun içine 2 dal adaçayı ekleyip 5 dakika demlenmesi için bekleyin. Sürenin sonunda adaçayını süzün. Bir parça pamuğu adaçayına batırıp koltuk altı ayak el gibi terleyen bölgelerinize sürün.

  Yediğiniz yiyeceklere dikkat edin. Baharatlı ve kötü kokulu yiyeceklerden özür dileyin. Yıkanacağınız suyun içine 1 kase deniz tuzu koyun bununla duş alın. Mümkünse küveti bu suyla doldurup içine 2 çorba kaşığı lavanta yağı damlatın. Bir süre bu suda uzanın. Ayrıca koltuk altınıza pudra sürebilirsiniz.




+ Yorum Gönder