+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Sırtın sağ alt yan tarafında ele gelen acı veren kitle Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Sırtın sağ alt yan tarafında ele gelen acı veren kitle
  sırtın sağ alt yan tarafında ele gelen acı veren kitle 2. HAYAT
  Devamlı Üye

  Bir başka ziyaretçimizde buna benzer soru sormuş, mutlaka bir doktora danışın..

  Et benleri; nedensiz ortaya çıkan zararsız, küçük, ten renginde (bazen de beyaz tende kahve-rengi) urlardır. Genellikle boyunda, koltuk altlarında ya da kasıkta görülür. Kilolu bireylerde ve hamilelikte daha sık ortaya çıkarlar. Et benleri, hemoroide bağlı olarak anüste de çıkabilir. Et benleri, genellikle kendi kendilerine geçmezler; ancak, doktorunuz et benlerini küretaj (kazıma) yoluyla ya da keserek alabilir. Bazen, lokal bir anestezik uygulanarak küçük bir elektrikli alet aracılığıyla da dondurulabilirler ya da yakılabilirler.
 3. SuskuN PrenS
  Devamlı Üye
  Sırtın Sağ Alt Yan Tarafında Ele Gelen Acı Veren Kitle

  Yazdıklarınızdan sağ memenizde ağrı sorununuz olduğu ve elinize bir kitle geldiği anlaşılıyor. Kadınların doktora en sık başvurmasına neden olan meme şikayeti; meme ağrısıdır. Sağlıklı kadınların çoğunda hafif veya şiddetli, özellikle adet döneminden önce ortaya çıkan meme ağrısı vardır. Bu belirtiyle doktora yapılan başvuruların önemli bir kısmında neden çevresindeki olaylardan etkilenerek meme kanserine yakalanmış olma korkusudur

+ Yorum Gönder


sırtta ele gelen kitle