+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Güzel sanatlar için sözelmi eşit ağırlıkmı çalışşılması gerek Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Güzel sanatlar için sözelmi eşit ağırlıkmı çalışşılması gerek
  kızım güzelsanatlar da resim bölümünde okumak istiyor össiçin sözelmi eşitağırlıkmı çalılmasılazım.teşekkürler 2. HARBİKIZ
  Moderator

  Ön kayıt yaptırabilmek için ÖSYM tarafından o yıl için geçerli kılınan ÖSS sınavını başarmış ve taban puanını (165.00) (sayısal, sözel ve eşit ağırlık) almış olmak,

  bu bilgiyi buldum umarım işinize yarar
 3. SuskuN PrenS
  Devamlı Üye
  güzel sanatlar


  Güzel sanatlar, güzellik ve zevkle ilgilenen sanatlar için kullanılır. Bu terim ilk defa Fransızcada beaux arts olarak, resim, heykel, baskı gibi görsel sanatları tanımlamak için bulunmuştur. Günümüzde daha çok, klasik veya akademik sanatla bağlantılı olan geleneksel görsel sanatlar anlamına gelir.
  Güzel sanatlar teriminin ortaya çıkışındaki motivasyon, resim, heykel gibi görsel sanat dallarını; tekstil, seramik gibi zanaat ve uygulamalı sanatlardan ayırmaktı. Buradaki "güzel", sanat eserinin niteliğini değil, disiplinin estetikle bağlantısını vurgulamak için kullanılmıştır. Günümüzde icra edilen ve sadece resim, heykel ve baskıyla kısıtlı olmayan modern ve çağdaş sanat eserleri için açıklayıcı ve kapsayıcı olmadığından, buna alternatif olarak görsel sanatlar tabiri kullanılmaktadır.
+ Yorum Gönder