+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Ev alma komşu al kompozisyon Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Ev alma komşu al kompozisyon
  bu kelimenin kompozisyonunu istiyorum 2. Mineli
  Devamlı Üye

  İnsanlar bir arada yaşarlar. Dolayısıyla yakınlarında oturan komşularının ilişkiler açısından önemi büyüktür. Kötü komşular ile yan yana yaşamak oldukça zordur. Kavgalara, gürültülere ve anlaşmazlıklara yol açar. Bu bakımdan, ev almadan önce, komşuların nasıl insanlar olduklarını öğrenmek, incelemek her zaman yarar sağlayacaktır.


  Ev alma komşu al
 3. Thepiskopat
  Yeni Üye
  tskürlr çk yrdmc oldnz
 4. Ziyaretçi
  çok sağ ol yardımda bulunduğun için allah senden razı olsun siteeeeeeeeeeeeeeeeee

 5. Ziyaretçi
  öğretmen beğendi am kısa olmuş yinede tşkler

 6. Asel
  Bayan Üye
  Komşu Toplum hayatında, fertlerin birbirleriyle ev, ticarethane, arsa vs. sebebiyle olan bitişik veya yakınlık hali.

  Komşuluk, insanların toplum halinde yaşamalarının zaruri bir neticesidir. Komşu, komşuya daima muhtaçtır. İnsan toplumunda, aile fertleri arasındaki yakınlık münasebetleri ilk sırayı alır. aile fertlerinden sonra birbirine en yakın olan komşulardır. Hatta öyle denebilir ki, komşunun canı, malı, namusu ve şerefi, komşuya emanettir. “Ev alma, komşu al!” sözü, bu gerçeği ifade etmek için söylenmiştir. İyi komşu, insanın huzuruna, saadetine, kötü komşu da felaketine sebeb olur.

  Toplum hayatının vazgeçilmez bir unsuru olan komşular arasındaki münasebetleri, bütün ilahi dinler ve hukuk sistemleri bir düzene bağlamıştır. Komşuluk hukukuna riayet edilen toplumlarda huzur ve emniyet sağlanmıştır. Komşusu açken karnı tok yatan toplumlarda daima düşmanlık, kin, haset ve her türlü kötülük zuhur etmiştir. Komşuların birbirleriyle iyi münasebetler içinde olmaları toplumun huzur ve saadetine sebeb olur.

  Türk toplumunda komşuluk münasebetlerinin önemli bir yeri vardır. Bugüne kadar uzanan iyi komşuluk münasebetlerinin kökü, bin yıla ulaşan bir geçmişe dayanır. Türklerin İslamiyeti kabulünden sonra, beşeri münasebetlerin her kisiminde köklü değişiklikler olmuş, her türlü örf ve adetlerinde İslam ahlakına uygunluk görülmüştür.

 7. Ziyaretçi
  tşk cok yardımcı oldu ama biraz kısa olmuş.

 8. Ziyaretçi
  tşk çok yardımı dokundu çok güzel

 9. Ziyaretçi
  çok teşekkürler çok faydanız oldu

 10. Ziyaretçi
  oldu çok güzel tşk

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu


ev alma komşu al ile ilgili kompozisyon,  ev alma komşu al kompozisyon,  ev alma komşu al atasözü ile ilgili kompozisyon,  ev alma komşu al kompozisyon örnekleri,  ev alma komşu al atasözünün kompozisyonu,  ev alma komşu al kompozisyonu