+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Acil kilo almak istiyorum Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Acil kilo almak istiyorum
  mrb

  acıl ve kalıcı kılo almak ıstıyorum. 2. HARBİKIZ
  Moderator

  Bir sağlık kontrolünden geçmenizi ve bir Beslenme ve Diyet Uzmanı'nın yakın takibine girmenizi öneririm. Genel olarak dikkat etmeniz gereken kurallar:

  • Kilo almanız için mutlaka düzenli beslenmeniz gereklidir.

  • 3 ana 3 ara öğün olmak üzere 6 öğün beslenmeniz gereklidir.

  • Bol su için günde 2-3 litre.

  • Bol salata tüketin (az yağlı).

  • Çeşitli meyvelerden tüketmeye çalışın.

  • Ekmeği ana öğünlerde 2 ince dilim mutlaka tüketin.

  • Çay, kahve ve kolalı içecekleri en aza indirin.

  • Bol bol yürüyüş yapın, spor iştahınızı açar. Ayrıca vücudun kendini toparlaması ve kasların güçlenmesini sağlar.

  • Yemeklerin üzerine tatlı almanızı veya meyve tüketin, özellikle sütlü tatlılardan tercih etmenizi tavsiye ederim.

  • Kalorisi yüksek bol yağlı, salçalı, kızartmalardan, soslu vb. ağır yiyeceklerden kaçının. Bu tür yiyecekler mideyi geç terk ettiği için tokluk hissi verir. Ondan sonraki öğünlerde yetersiz (az) yemenize neden olur. Bu tür yiyeceklerin sindirimi zor ve aynı zamanda mideyi de yorar.

  Öncelikle spor yapmalısınız. Spor iştahınızı açacaktır. Açık havada yapacağınız tempolu yürüyüş vb. sporlar beslenmenizi kolaylaştıracaktır. Öğünlerde et-peynir gurubu, ekmek gurubu, kalsiyum gurubu (süt-yoğurt) dengeli bir şekilde olmalı. Yemeklerinizi yavaş yavaş yemenizi öneririm. Zorlandığınız yerde ara verip bekleyin kendinize aşırı baskı yapmayınız. Sigara içiyorsanız bırakın, iştahınızı kapatır.

  20 yaşında ve 58 kiloyum. Boyum da 1.64 kilo vermeyi çok istiyorum ama ne yaptımsa bunu başaramıyorum. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

  İmkanınız varsa, bir Beslenme ve Diyet Uzmanı'nın yakın takibinde kilo verin ve sorunu kalıcı çözün. Yoksa kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu, durumunuzu öğrenin ve kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Porsiyon listelerini almayı unutmayın. Düzenli spor yapın imkanınız yoksa bol bol yürüyüş yapın.

  Boyum 1.60 kilom 55 ama yinede kilomdan şikayetçiyim. Kilo vermek istiyorum bana kilo vermem için özel bir diyet listesi yazabilir misiniz?

  Öncelikle amacınız sağlıklı beslenmek olsun. Kilom fazla düşüncesinden sıyrılın. kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu, durumunuzu öğrenin ve kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Porsiyon listelerini almayı unutmayın. Düzenli spor yapın imkanınız yoksa bol bol yürüyüş yapın.

  Boyum 1.57 kilom 51. Daha önce 59 kiloydum, kilomu nasıl koruyabilirim?

  Eğer sağlıksız yollarla kilo verdiyseniz, geri almanız kaçınılmaz. 3 ana, 3 ara öğün beslenin, bol bol su için ve aktivite miktarınızı arttırın. i kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu, durumunuzu öğrenin ve kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Porsiyon listelerini almayı unutmayın. Düzenli spor yapın imkanınız yoksa bol bol yürüyüş yapın.

  Merhaba, ben 22 yaşında bir bayanım ve kilo vermek istiyorum buyum 1,55 kilom 55. Bana yardımcı olursanız sevinirim ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

  kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu, durumunuzu öğrenin ve kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Porsiyon listelerini almayı unutmayın. Düzenli spor yapın imkanınız yoksa bol bol yürüyüş yapın.

  Ben 30 yaşındayım. Boyum 1.57, kilom 51 ancak 48 olmak istiyorum. Çünkü bacaklarım kalın, biraz incelmesini istiyorum. Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

  Hedefiniz sağlıklı beslenmek ve sağlıklı yaşamak olsun. İmkanınız varsa bir Beslenme ve Diyet Uzmandan bir kez olsa da yardım alın. Ölçümleriniz yapılsın. Beslenme şekliniz ve kilonuz hakkındaki düşünceleriniz daha sağlıklı olur. İmkanınız yoksa 3 ana, 3 ara öğün beslenin, bol bol su için, spor yapın.

  Ben 18 yaşındayım fakat göbeğimden çok utanıyorum. Ne yaptıysam bir türlü kurtulamadım, çikolatadan vazgeçemiyorum. Bana yardımcı olur musunuz?

  Eğer düzenli ve sağlıklı beslenirseniz çikolata bağımlılığınız azalacaktır. Çikolata yerine meyve tüketin. Göbeğiniz için spor yapmanızı ve bir Beslenme ve Diyet Uzmanı’ndan yardım alarak kalıcı çözüm üretmenizi öneririm.

  Merhaba ben 1.63 boyunda 52 kiloyum. Yaklaşık bir sene içerisinde 14 kilo verdim. Şu an 2 kilo daha verip 50 kilo olmak hedefindeyim. Her gün sabah bir saat, akşam da yarım saat olmak üzere kondisyon bisikleti sürüyorum ve ardından bazı kas hareketlerini yapıyorum. Gün içerisinde 4 saat aralıklarla üç öğün düzenli olarak salata, tavuk, balık, sebze yemekleri, çorba gibi şeyler tüketiyorum. Akşamları saat 6’dan sonra canım isterse sadece meyve yiyorum. Tartıya göre bir ayda 3 kilo verdim ama vücudum daha fazla inceldi. Bu yaptıklarım doğru mu sizin de tavsiyeleriniz var mı?

  Sporunuzu aksatmayın, bol bol yürüyüşte yapabilirsiniz. 3 ana, 3 ara öğün olarak beslenin. Öğün atlamayın, bol bol su için. kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu, durumunuzu öğrenin ve kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın ve uygulamalarınızla karşılaştırın
  . Porsiyon listelerini almayı unutmayın

 3. Ziyaretçi
  arkadaşlar lütfen biri bana yardım etsin piskolojim altüst oldu sevdiğim insanla evlenemiyorum ailesi çok zayıdfım die beni istemiyolar yaşım 23 kilom 45 boyum 170 lütfen acillllllllllllllll yardım edin ne olurrrrrrrrrrr
 4. Mine
  Devamlı Üye
  kilo almak istiyorsanız en önce bir diyetisyen yada beslenme uzmanı ile görüşmeli kendi yemek planınızı söylemeli ona göre bir beslenme yapmalısınız çünkü sırf kilo vermek için yiyecekleriniz çok büyük hastalıklar doğurabilir boy kilo endeksine göre 13 kilo almalısınız ama kilo alamama nedenide araştırılmalı geçmiş olsun

  Kilo almak için neler yapılmalı?
  Öncelikle zayıflığın nedeni araştırılmalı. Eğer kişi hormonal nedenlerden dolayı zayıfsa, mutlaka hormon tedavisi yapılmalı. Eğer zayıflık beslenmeden kaynaklanıyorsa, beslenme alışkanlıklarının değişmesi gerekir.

  Beslenmeden kaynaklanan zayıflık için anahtar rolü, tıpkı aşırı kilo gibi düzenli diyet ve egzersiz oynar.
  Çok yaşanılan bir başka yanılgı da, aşırı zayıf kişilerin kilo alabilmek için yağlı besinleri tercih etmesidir. Oysa kilo almak isteyenlerin diyetinde yer alan kalorilerin, yağlı bazlı değil, karbonhidrat ve protein bazlı olması gerekir. Diyette yer alacak proteinler vücuttaki kas kütlesini korurken, karbonhidratlar kilo almak için gereken enerjiyi sağlar. Ayrıca seçilen karbonhidrat kaynaklarının glisemik indeksleri de düşük olmalı. Glisemik indeksi yüksek, bal, reçel gibi karbonhidratlar, kan seviyelerinde ani sıçramalar yaparak, yağ halinde depolanmalarına yol açar.

  Kilo almanın yolları: Ahmet Maranki kilo alma yöntemleri ve kilo aldırıcı formül
  Kilo alma ve kilo almanın yolları, “kilo almak istiyorum” diyenlere Prof. Dr. Ahmet Maranki kilo alma yöntemleri, zayıf kişilere önerileri ve kilo aldırıcı formül.. Prof. Dr. Ahmet Maranki zayıflığın da şişmanlık gibi vücut sağlığı için istenmeyen bir durumun olduğunu, zayıf kişilerin vücut direncinin düşük olduğunu ve bu sebeple bazı hastalıklara daha kolay yakalandıklarını belirtiyor.

  Zayıf olan ve kilo almak isteyen kişilere Prof. Dr. Ahmet Maranki aşağıdaki siyah üzüm kürü formülünü düzenli olarak uygulamalarını tavsiye ediyor. “Ben de kilo almak istiyorum” diyorsanız işte size Prof. Dr. Ahmet Maranki kilo alma yöntemleri..


  Prof. Dr. Ahmet Maranki kilo alma yöntemleri: Prof. Dr. Ahmet Maranki kilo aldırıcı formül

  250 gram kuru siyah üzüm içerisine 1 çay kaşığı kadar kına kına ile 1 tutam pelin otu ilave edilir.

  ( Burda okuyucularımız karıştırmasınlar, kına kına başka bir bitkidir, bildiğimiz kına değildir. Kına kına bitkisini merak edenler buraya tıklasınlar: Kına kına)

  Bu karışım et makinesinde çekilip 3 litre su içerisine karıştırılır. Ardından, yarı suyu gidinceye kadar bu kür kaynatılır. Tülbent ile bu kür süzülüp (süzülmüş üzüm suyu başka bir kaba alınır) kalan posası ikinci kez 3 litre su içerisine karıştırılır ve tekrar yarı suyu gidinceye kadar kaynatılır. Bu üzüm suyu da tülbent ile süzüldükten sonra ilk başta elde edilen üzüm suyu ile karıştırılır ve bu karışıma bir miktar şeker ilave edilir.

  Sabahtan ikindi vaktine değin bol bol bu üzüm küründen içilir. Su içilmemelidir, ikindiden sonra susuz kalınır. Akşamdan sonra bol bol yoğurt yenmelidir. Gece yarısı içine bal ilave edilmiş süt içilir. Prof. Dr. Ahmet Maranki bu terkipin asla bırakılmamasını söylüyor. Sabahları ise kahvaltıda çay yerine sebze ve meyve suları içilmelidir.

  -------
  Suna Dumankaya Kilo Aldırıcı Formül

  Kilo almak isteyenler için Suna Dumankaya bitkisel bir formül veriyor. Kilo aldırıcı tarif için gerekli malzemeler ve uygulama şekli aşağıdaki gibidir.

  Kilo almanın yolları için sizlere bitki kürleri vermeye devam ediyoruz. Bu seferki bitki kürümüz ise Suna Dumankaya’ya ait. Kilo almakta zorlanan kişiler için kilo aldıran bitkilerden oluşan formül.

  Suna Dumankaya Kilo Almanın Yolları


  Malzemelerimiz :

  150 gr. ceviz içi, 200 gr. hurma, 200 gr. kayısı, 200 gr. incir, 20 gr. keten tohumu, 1 portakalın kabuğu (rendelenmiş olarak), 50 gr. tuzsuz tereyağı, 2 tane kakule, 2 gr. anason tozu, 50 gr.fıstık içi (tuzsuz), 1 kilo bal,

  Suna Dumankaya Kilo Aldırıcı Formül: Önce hurmaları akşamdan ıslatıyoruz ve çekirdeklerini çıkartıyoruz. Kayısı, incir ve hurmayı blenderdan geçiriyoruz. Sonra tüm malzemelerimizi karıştırıyoruz.

  Bu kürden sabah akşam 1 tatlı kaşığı yemek gereklidir. Düzenli kullanıldığında kilo almanıza yardımcı olur.

 5. asliuzun
  Yeni Üye
  Kilo alamama sorunu genellikle genetiktir ama günümüzdeki iş yaşamından dolayı piskolojik nedenlerde artmıştır.

  Kilo almak isteyen kişiler bitkisel yada hayvansal doğal besinler kullanmalıdır kimyasal katkılardan uzak durunuz yada fiziki yöntemlerden bunlar zarar verir.Aşağıda kilo almanızı sağlayacak bir kaç gıda takviyesi önereceğiz marka vermeyeceğiz nedeni reklam olmasın lütfen sormayınız. Bu ürünler pek çok marka tarafından üretiliyor istediğiniz güvendiğiniz kimse onukini alın


  1-Proherb Ginsengli Bitkisel Karışımlar: normal ginsegli karışımlarda kilo aldırır yalnız proherb takısı doğal üretim tekniğini ile yapılan urunlerde olur bu nedenle doğal kullanmak isterseniz Proherb Ginsengli Bitkisel Karışım alın yukarıda yazdığım gibi pek çok markanın var

  2-Whey Protein Muz :Bildiğiniz gibi whey protein peynir altı suyundan elde edilen en saf ve en güçlü proteindir son tüm sporcular tarafından zaten yıllardır kullanılır şimdi ise kilo alma sorunu yaşayanlar tarafından çok sık kullanılmaktadır.Muzlu olan hem daha iyi kilo aldırır hemede çok daha lezzetlidir.

 6. Ziyaretçi
  Merhaba ben 17.5 yaşındayım boyum 178 Kilom 61 olmasına rağmen çok zayıf gösteriyorum kilo almak istiyorum ama almıyorum ne yapcam bilmiyorum bana günlük yemek menüsü düzenlebilirmsiniz içinde spor falan ne varsa olur ne olur cevap bekliyoruM

 7. Ziyaretçi
  ya bna yardımcı olum 1 78 boyundayım 64 kiloyum 6 kilo daha almam lazım

 8. Asel
  Bayan Üye
  Kilo aldıracak ve iştahınızı açacak olan formül;

  1) Her gün yemeklerden 1 saat kadar önce ve yatmadan hemen önce aç karnına : 1 bardak sıcak süt içine 2 çorba kaşığı bal 1 çorba kaşığı tereyağ konup iyice karıştırıldıktan sonra içilir.
  2) Yemekler bol yağlı ve şekerli olmalı , sıcak olarak yenmelidir.
  3) Sigara kesinlikle az içilmeli ve hatta bırakılmalıdır. Sigara iştahı keser.
  4) Çay ve kahve iştahı kestiğinden çok az içilmeli ve bol şeker konmalıdır.
  5) Fındık , ceviz , fıstık , leblebi , çikolata ve dondurma bol yenmelidir.
  6) Yemeklerde bol miktarda ekmek yenmeli , meyve ve sebze az yenmelidir.
  7) kahvaltıda peynir ve zeytin az yenmeli , tereyağ – kaymak – reçel - pekmez ve bal bol miktarda yenmelidir.
  8) Yemekler haşlama değil ; bol yağlı ve kızartmalı , az tuzlu ve kremalı olmalıdır.
  9) bol bol mayonezli ekmek , yağlı börek , kremalı pasta , baklava ve kadayıf tüketilmeli , çikolata ve şekerleme yenmelidir.
  10) Hareket etmek kilo kaybına neden olduğundan , mümkün olduğunca çok az hareket etmeli , yemek aralarında mutlaka yatıp uyunmalıdır. Fazla gezmek ve yürümek iyi değildir.
  11) Su az içilmeli , su yerine genellikle şerbet , cola ve meşrubat içilmelidir.
  12) Salata az yenmeli , yendiği zaman bol yağlı ve az sirkeli ve az limonlu olmalıdır.
  13) Makarna ve pilav bol tereyağlı olarak yenmelidir  İştah açan gıdalar
  Kavun, karpuz: Baş ağrısını giderir, gözlere kuvvet verir, iştah açar.
  Greyfurt: Kansere karşı koruyucudur, C vitamini deposudur. İştah açar.

  Çörekotu: İştah açar. Vücuda kuvvet ve dinçlik verir.
  Defne: İdrar ve âdet söktürür. İştah açar.

  Havuç: Görmeyi kuvvetlendirir, kansızlığı giderir, yüz kırışıklıklarını giderir.
  Tere: İştah açar, hazmı kolaylaştırır.

  İncir: Enerji verir, kilo almaya çok faydalıdır.
  Karanfil: Mikropları öldürür. Ağrıları dindirir. Hazmı kolaylaştırır. İştah açar.

  Kırmızı biber: C vitamini çoktur. Bağışıklık sistemini güçlendirir. İştah açar, sindirimi kolaylaştırır, sinir hastalıklarını yatıştırır, kolesterolü önler.

  Nohut: Vücudu kuvvetlendirir. Kuru fasulye ve pirinç de faydalıdır.
  Soğan sarımsak: İştah açar.

  Tarçın: Ruhi sıkıntıları giderir. Kalbi kuvvetlendirir. İştah açar, hazmı kolaylaştırır.
  Yoğurt: Sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlar.

  Çikolatalı puding: Kilo almaya yarar.
  Zencefil: İştah açar.

  Tuz: İştah açar.
  Baharatlar: İştah açar.

  Zeytinyağı: En fazla kalori zeytin yağındadır.
  Kuru yemişler: Kalori çoktur.
  Hurma: Kansızlığa iyi gelir.

 9. Ziyaretçi
  ya ben 20 yasındayım 1.60 boyundayım ama 45 kiloyum nişanlımla sürekli kilom yüzünden tartışıyoruz ltfen baana yardım edin ilaçlar iştahımı kesiyo ayda 3 klo almak istiyorum ltfeeen yardım edn

 10. Ziyaretçi
  lütfen banada yardımcı olun!!!13 yaşındayım boyum yaşıtlarıma göre uzun ama kilom onlarda çok daha az boyum 1.55 kilom 36 ne yaptıysam kilo alamıyorum smal bile olamadım..elbise alamıyorum hiçbişey olmuyor artık 0 bedenden kurtulmak istiyorumm:(( acil cevap lütfen!!!

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu


acil kilo almak istiyorum,  kilo almak istiyorum forum,  acil kilo almak istiyorum forum,  çok acil kilo almak istiyorum,  kalıcı kilo almanın yolları