+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Balonla 5 hafta kitap özeti Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Balonla 5 hafta kitap özeti
  lutfen su kıtabın ozetını bulayım kaç gundur bulamadım 2. Ziyaretçi

  balonla 5 hafta kitap özeti


  Kitap Özeti :
  Bir Gezgin Ve Gözüpek Bir Kâşif Olan Doktor Fergusson`Un, Herkesi Heyecana Sürükleyen Bir Düşü Vardır: Balonla Seyahat.. Tek Amacı, Victoria Adını Verdiği Balonuyla Afrika`Yı Bir Uçtan Bir Uca Kat Etmek, Daha Önce Hiçbir Gezginin Ayak Basmadığı Bölgelerini Keşfetmektir. Bir Gün, Yardımcısını Ve Bir Arkadaşını Bu Olağanüstü Yolculuğa Çıkmaya İkna Ederek Yola Koyulur. Bu Yola Çıkış, Hem Tehlikeler Ve Belirsizliklerle Dolu Bir Macerayı, Hem De Romantik Bir Afrika Seyahatini Başlatacaktır.
  Jules Verne`İn Yazdığı İlk Roman Olan Balonla Beş Hafta, Okuyucuya, Hem Olağanüstü Bir Macera, Hem De Düş Tadında Bir Afrika Seyahati Sunuyor.

  Liste Fiyatı : 6.90TL
  Kitaphayat Fiyatı : 5.17TL (25%)
  vale indirimi : 5.01TL (3%)
  Ha
  Kitap Sepetinizde
  Genel Bilgiler :
  Yazar : JULES VERNE

  Yayınevi :
  İTHAKİ YAYINLARI


  Özellikler

  Sayfa :
  477
  Basım Yeri : İstanbul
  Basım Tarihi : 2002-6
  Dil : TÜRKÇE
 3. Ziyaretçi
  yaa şöyle uzun bir kitap özeti yazarsanız sevinirim, çünkü kitap çok kalındı okuyamadım,
 4. Ziyaretçi
  jules verne bir balon yapar içine oturur.ne bulduysa koyar .rüzgar onu nereye iterse oraya gider bir de bakmıştır ki anaaaaa kaybolmuş sonra bir arı gelir iğnesini batırır balon patlar ama jules verne 5 haftada çoktan gebermiştir

 5. {=cHoCkSss=}
  Yeni Üye
  Doktor Fergusson adında ünlü bir kaşif vardır.Bu kaşif balonla dünyayı gezmek ister.Gazete haberlerine yayılır.Avcı Dick Kennedy adında bir avcı vardır.Bu avcı Dick Kennedy gazete haberini görünce Doktor Fergusson'a''Aptal adam!Bunu nasıl becercez?''der.Tabii ki doktorun yardımcısı Joe'de gelcek.Balon yapılmıştı.Doktor balonu kontrol etti.Herşey hazırdı.Yola başladılar.Balon yükselmişti.Joe ile Kennedy altlarını izliyordu.Balonun adına''Victoria''koydular.Akşam durup nöbete başladılar.Sabah Afrika'dayken Kennedy hastalandı.Doktor Victoria'yı yükseltti.3 saate yakın iyileşti.Bu garip bir olaydı. Arkadaşlar sizden o kadar çok özür dilerim ki bundan gerisini okuyamadım

 6. Ziyaretçi
  BALONDA BEŞ HAFTA
  Doktor samuel fergusson , çok genç yaşta dünyanın bir çok yerini gezmiştir.Bilim onun hayatıdır.Londara’daki küçk evinde yalnız yaşıyordur.babasının ölümünden sonra ,genç kaşif yeni hayyeler peşinde koşmaya devam etmişdir.Doktor fegusun daha önce kimsenin yapmaya cessaret edemediğibir şey planlıyordur.Doktor balonla havadan geçerken Afrikanın daha iyi görüleceğini düşnüyordur.Bu şekilde harita tamamlanabilirdir.doktoro göre bu seyahat imkansız değildir.Yolculuk için balon en özel şekilde hazırlanıyordur.Dick kendy doktorun en yakın arkadışıdır.iki arkadaş yıllar önce aynı amaç uğruna çalışırken hindistanda çalışmışlardır.Kenndy doktorun ne iş üzerinde çalıştığını merak etmişdir.Bir sabah gazetede bu sorunun cevabı olacak makeleyi okumuştur.Hemen trene binerek Londa’ya gelmişdir.Faytoncu onu doktorun evine getirdir. Dick doktara bu yolculağa karşı olduğunu bellirtir. Doktor Dickyumuşatmak için onun yanında olmasını istediğini belirtir. Dick bu teklifi şaşkınlıkla karşıladır.dick oldukça sabırsızlanmıştı ve bu heyecan onunda başını döndürmüştür.Doktor Sammuel’i takdir ediyordu ;fakat halen korkusunu yenememiştir.bu gerçekten tehlikeli ve maceralı olacaktır.Doktor uzun süre Arap ve Mandingodilleri üzerinde çalışıyordur.Doktorun Samuel Fergusso’un Joe adında sadık bir uşağı vardır.Asla yakınmaz ve içindeki hizmetheyecanı sönmezdi.Hizmetkar ve DickKennedy arasında sürekli bir zıtlık vardır.Doktor , onlara her zaman güvene bilirdi Doktor, yolculuğungüvenli olabilmesi için hesaplara önem verirdir.Hazırlıklar tamamlanmışdır.Gezginler gemiyye bindiler.21 Şubat’ta yola çıkan gemi,15 Nisan’da Zanzibar Limanına demirlendir.
  devamı var ben bundan 100 aldım.

 7. Ziyaretçi
  yaaa daha kısa bir özet yazsaydınız sevinirdik bu yüzden oyun oynayamadııııııııııııııııııııııııık
  lütfen özeti kısaltın

 8. Ziyaretçi
  lan lütfen uzuın bi özet yazın doğru dürüst devamını getir senin anlatıklarını anlıyom (kitaptan hiç anlamıyomda yarısındayım tek anladığım Samuel Fergusson)

 9. Asel
  Bayan Üye
  balonla 5 hafta kitap özeti


  Balonla Beş Hafta, (Fransızca: Cinq semaines en ballon) Fransız yazar Jules Verne'in, 1863 yılında basılan macera romanı.

  Eser, “Üç İngiliz'in Afrika Gezisi ve Keşifleri” alt başlığını taşır. Yazar Jules Verne’in ilk romanıdır. Kitap olarak yayımlanır yayınlanmaz büyük ilgi görmüş; yazarı üne kavuşturmuştur .


  Dr. Fergusson adlı bilim adamının önderliğinde bir sıcak hava balonu ile o dönemde Avrupalılar için gizemli bir kıta olan Afrika’da yapılan bir geziyi anlatan roman; hayal ürünü serüvenlerden bahseder ama gerçek bir gezi günlüğü gibi kaleme alınmış; karşılaşılan doğal olaylar, bulunulan yerlerin enlem ve boylamları not edilmiştir. Bu nedenle Fransızca ilk baskısı yayınlandığında okuyucular kitapta anlatılanların gerçek mi kurgu mu olduğu konusunda kuşkuya düşmüşlerdi. Eser, Jules Verne’nin daha sonra pek çok örneğini vereceği “bilim-romanı” diye adlandırılan edebi türün ilk örneğidir.

  Verne'nin eserini kaleme alırken hayranı olduğu Amerikalı yazar Edgar Allan Poe'nun sıcak hava balonu ile gezileri içeren öykülerinden esinlendiği düşünülür.

  Roman, yazılmasından yüz yıl sonra filme çekildi. 1962 yılında Irwin Allen yönetmenliğinde çekilen film, kitapla aynı adı taşır.

  Konusu

  Bir gezgin ve gözüpek bir kâşif olan Doktor Fergusson’un düşü, "Victoria" adını verdiği balonuyla Afrika'yı bir uçtan bir uca kat etmek, daha önce hiçbir gezginin ayak basmadığı bölgelerini keşfetmektir. Bir gün, yardımcısını ve arkadaşı olan Dick Kennedy'yi bu olağanüstü yolculuğa çıkmaya ikna ederek yola koyulur. Yolda birçok macera yaşarlar. Fakat en sonunda yılmayıp, bugüne kadar hiçbir insanın ayak basmadığı Afrika'nın o muhteşem şehirlerine ulaşırlar.

  Balonla Beş Hafta Kitap Özeti

  Bir gezgin ve gözüpek bir kâşif olan Doktor Fergusson arkadaşı Dick Kennedy ve sadık uşağı Joe ile, herkesi heyecana sürükleyen bir düşü vardır: Balonla seyahat.. Tek amacı, Victoria adını verdiği balonuyla Afrika'yı bir uçtan bir uca kat etmek, daha önce hiçbir gezginin ayak basmadığı bölgelerini keşfetmektir. Bir gün, yardımcısını ve arkadaşı olan Dick Kennedy'yi bu olağanüstü yolculuğa çıkmaya ikna ederek yola koyulur. Yolda Birçok macera yaşarlar. Vahşi yerlilerle karşılaşırlar, akbabalarla mücadele ederler. Fakat en sonunda yılmayıp. bugüne kadar hiçbir insanın ayak basmadığı Afrika'nın o muhteşem şehirlerine ulaşırlar.

  Jules Verne'in yazdığı ilk roman olan Balonla Beş Hafta, okuyucuya, hem olağanüstü bir macera, hem de düş tadında bir Afrika seyahati sunuyor. Bu seyehatte hem kötü hem de iyi maceralar yaşıyorlar ama gene de yılmıyorlar

  Yazarı: Jules Verne
  Dili: Türkçe
  Türü: Dünya Klasikleri


 10. Ziyaretçi
  yha arkadaşım sana çok teşekkur ederim asel hanımın yazdığı birazda olsa yeterli

+ Yorum Gönder


balonla beş hafta kitap özeti,  balonla beş hafta özeti,  balonla 5 hafta kitabının özeti,  jules verne balonla 5 hafta kitabının özeti,  balonla 5 hafta özet,  balonla 5 hafta kitap özeti