+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Almanya da ki özel günler ve bayramlar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Almanya da ki özel günler ve bayramlar
  Yabancı derslerim için bu soru geldi, almanyadaki özel günler yani bayramlar vs bunun cevabını ariyorum, lütfen çok çabuk olun şimdiden teşekkur ederim 2. Mine
  Devamlı Üye

  Almanyadaki Bayramlar


  Almanyanın Bayramları - Alman Bayramları -almanyanın önemli günleri ve bayramları - almanyanın özel günleri - almanların özel günleri - almanya bayramları
  Ülke Çapındaki Resmi ve Dini Bayramlar :

  Aşağıda adı geçen bayram günlerinde çalışılmaz. Bazı dükkanlar, kahveler, sinemalar lokantalar genelde açıktır. Noel ve Paskalya bayramlarında geleneksel olarak aile üyeleri birbirlerini ziyaret ederler. Bu bayramların dini anlamı halkın bilincinde kaybolmaya başlamıştır.

  Yeni Yıl :


  Yeni bir yılın başlangıcı 31 aralığı 1 ocağa bağlayan gece (yılbaşı gecesi) kutlanır. Diğer ülkelerde olduğu gibi, Almanya’nın her yerinde yılbaşı eğlenceleri yapılır ve yeni yıl gece yarısı yapılan havai fişek gösterileriyle karşılanır. 1 ocak ülke çapında resmi tatil günüdür.
  Paskalya Bayramı
  Paskalya bayramı Hıristiyanlığın Almanya’daki en önemli dini bayramıdır. Bu bayram Paskalya’dan önceki Cuma günü (Karfreitag), Paskalya Pazar’ı (Ostersonntag) ve Paskalya Pazartesi’si (Ostermontag) olmak üzere üç gün devam eder. Hıristiyan kilisesinin bu en eski bayramı Hazreti İsa’nın çarmıha gerilişinden üç gün sonra yeniden dirilmesini içerir. Paskalya bayramı her yıl ilkbahar dolunayından sonraki ilk pazar günüdür.

  1 Mayıs :

  1.Mayıs bir dizi diğer ülkede olduğu gibi “işçi hareketi”nin bayramıdır. Alman Sendikalar Birliği (DGB) 1 Mayıs günü sabahı bir dizi büyük kentte yürüyüş ve politik mitingler düzenler. Bir Mayıs’tan önceki akşam ‘Mayıs ayına giriş dansı’ (Tanz in den Mai) sloganı altında müzikli eğlenceler yapılır. Bu şekilde eski bir gelenek devam ettirilerek, ilkbahar mevsimi Mayıs ayının gelişiyle selamlanır. Bu yöndeki diğer bir gelenek ise, bazı yörelerde dikilen ve ismine "Maibaum" denilen süslü direklerdir "Maibaum" temelde ilkbahar aylarının üretkenlik sembolüdür.

  İsa Peygamberin Urcu :


  Paskalya bayramından sonraki 40.gün İsa Peygamberin urcu anlamına gelen dini ‘Christi Himmelfahrt’ bayramıdır. Bu bayramın içeriği İsa’nın babaya (Allah’a) ulaşmasıdır. Himmelfahrt bayramı Pantkot yortusundan dokuz gün önceki Perşembe gününe rastlar.
  Pantkot Yortusu
  Pazar (Pfingstsonntag) ve Pazartesi (Pfingstmontag) günlerinden oluşan Pantkot yortusu Paskalya bayramından sonraki 50. güne rastlar. İnançlara göre bugün İsa Peygamberin müritlerine kutsal ruh malum olmuştur.

  3 Ekim :


  Üç Ekim Batı ve Doğu Almanya’nın 1990 yılında resmi antlaşma yaparak birleştikleri gündür. Bu milli bayram günü diğer ülkelerdeki benzer bayramlara, örneğin Fransa’daki “Cumhuriyet Bayramı” (14 Temmuz) ve ABD’deki “Bağımsızlık Bayramı” (4 Temmuz)) göre sakin bir şekilde kutlanır. Askeri geçit törenleri yerine bayram şenliği ve parlamentolarda günün anlamıyla ilgili konuşmalar yapılır.

  Noel Bayramı :


  Noel bayramı üç gün devam eder. 24 Aralık gününün “Kutsal Akşam”ı İsa’nın doğum günü olarak kabul edilir. 24 Aralık akşamı Hıristiyan Alman aileler birbirlerine karşılıklı olarak hediye sunarlar. Hediye dağıtılması esnasında Noel ağacının mumları yakılır, Noel şarkıları söylenir. Çocuklara hediyelerin Noel Baba (Weihnachtsmann) veya Peygamber İsa’yı çocuk olarak gösteren tasvirler (Christkind) tarafından getirildiği anlatılır. Bazı aileler hediyelerin Noel Baba kostümleri giymiş kiralık öğrenciler tarafından dağıtılmasını sağlarlar. 24 aralığı takip eden diğer iki gün ise resmi tatil günleridir. Almanyadaki Bayramlar

 3. Ziyaretçi
  çok güzel olmuş bence teşekkürler yazdıgınız için
 4. Ziyaretçi
  ay iyi ki internet var .4.sınıf konu uzaktakı arkadaşlarım

 5. Ziyaretçi
  Alman hükümeti iki Almanya’nın birleşmesi sonrasında 9 Kasım’ı milli gün olarak ilan etmeyi düşünmüştü. Ancak Kristal Gecesi nedeniyle 9 Kasım’dan vazgeçildi, 3 Ekim’de karar kılındı.

 6. Ziyaretçi
  müthiş bunu yazanın elleri dert görmesin

 7. Ziyaretçi
  Ödevimde kullandım ve iyi not aldım çok güzel olmuş teskkürler

 8. Ziyaretçi
  çook güzel olmuş sağol ingilizce ödevimde çok yararlı olduu

 9. Ziyaretçi
  ödevime yardım etiğiniz için teşekkür ederim

+ Yorum Gönder


almanyada kutlanan bayramlar,  almanyanın önemli günleri ve bayramları,  almanyadaki bayramlar,  almanyanın özel günleri ve bayramları,  almanyanın geleneksel bayramları,  almanyada bayramlar