+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Milli ahlaka uygun hareket etmek milli birliği sağlar kompozisyon Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Milli ahlaka uygun hareket etmek milli birliği sağlar kompozisyon
  Milli ahlaka uygun hareket etmek milli birliği sağlar başlıklı bir kompozisyon gerekLi Lütfen yaRdımcı oLabiLir msnz ?? 2. Mine
  Devamlı Üye

  Milli ahlaka uygun hareket etmek milli birliği sağlar kompozisyon


  "Toplumun çıkarının olduğu yerde bireylerin çıkarları olamaz." Sözü ile başlamak istiyorum.

  Arkadaşlar, herhangi bir konuda vatanımızın refahı, mutluluğu, güvenliği söz konusu ise bizlerin bu durumda kendi menfaatlerimizi düşünmemiz gerekir. Bu esas milli ahlakımızın temelidir. Bu esasa uyduğumuz takdirde milli birliğimizin sağlanmaması için hiç bir gerekçe yoktur. Biz bireyler toplum içinde varız. Bu nedenle toplum menfaatlerine ters düşen, milli ahlakımıza aykırı olan uygulamalardan kaçınmalıyız. Günlük hayatımızda "Devleti aldatma" teşebbüsüne büyük ölçüde gözlemlemekteyiz. Bunun en büyük örneği ne yazık ki rüşvettir. Bu uygulamayı yapan bireyler yalnızca bireyleri aldatmakla kalmıyor, devleti de aldatıyor. Böyle bir toplumda sizce milli birlik söz konusu olabilir mi? Tabi ki hayır! Bizlerin bu hatalara düşmememiz için ilk olarak milletimize çok büyük bir sevgi ile bağlanmamız, vatanımız için her şeyden vazgeçebilmemiz gerekir.

  Milli birlik, adı üzerinde, milleti birlik içerisinde güven ve huzurla yaşayabilmesi birbirini kenetlenmesidir. Bunun olabilmesi için de milli ahlaka uygun hareket etmek gerekir. Tıpkı Atatürk’ün de belirttiği gibi "Hiçbir millet yoktur ki ahlak esaslarına dayanmadan ilerlesin."

  Arkadaşlar! Bizler sürekli milletimizin ilerlemesine kalkınmasını istiyor ve bunun için çabalıyoruz. Bence bu çabaya öncelikle milli birliği sağlayarak başlayalım.

  Bu konu ile ilgili en net ve en doğru örnek vatanı ve milleti için çalışan askerlerimizdir. Onlara şüphesiz "Ya kendin ya da vatanın" dendiğinde canlarını feda ederek vatanlarını seçerler. İşte budur milli ahlak, işte budur milli birlik.

  Türk milletine önderlik eden atamıza saygımız sonsuz o zaman onu örnek alıp, milli ahlak değerlerimize sahip çıkalım.

 3. Ziyaretçi
  Bana da lazım mill, ahlaka uygun hareket etmek milli birliği sağlar kopmozisyon
 4. tugba98
  Yeni Üye
  milli birlik , milletin birlik içerisinde yaşamasıdır. bunun için de milli ahlaka uygun davranışlar sergilemeliyiz. Hatta Atatirk'ün bu konu ile ilgili şöyle bir söze vardır ;Hiçbir millet yoktur ki ahlak esaslarına dayanmadan ilerlesin.

 5. Ziyaretçi
  MİLLİ AHLAK

  Sevgili arkadaşlar;

  Milli ahlaka uygun hareket etmek adlı konuşmama başlamak istiyorum.
  Milli ahlaka uygun hareket etmek milli birliği sağlar. Ne güzel söylemiş Mustafa Kemal Atatürk …
  Bizler düşüncelerin hayata dönüştüğü, hayatın büyük bir hızla ilerlediği rüyalara sığmayan bir milli birlik ruhundan geliyoruz. Bugüne kadar pek çok badireleri atlatan bir milletiz, ne önümüzü kesen tersliklere takıldık ne de karşılaştığımız zorluklara pes ettik. Her şeye rağmen zorluklar azmimizi daha da arttırdı.
  Bazı insanlar zaaflarına kapılarak milli birliğimizi zedeleyecek durumlarda bulundular.
  İnsanlar durumları iyi olduğu halde kaçak elektrik, su kullanarak devlete ve milli birliğimizi yontuyorlar. Bedava yaşam isteği bizi bu hallere getirdi.
  Halbuki biz komşularımızla mutlu olan, komşumuzun sıkıntısı olursa o gece uyumayan bir ecdadın torunlarıyız.
  Dünyanın hiçbir yerinde benim ülkemden büyülü, milli birliğine bağlı bir yer yoktur.
  Toplum çıkarı olduğu yerde kendi çıkarımızı değil toplumu düşünmeliyiz.
  Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim.


  Semra BULUT
  Yavuz Selim İlköğretim Okulu
  7/A Sınıfı

 6. Ziyaretçi
  Milli birlik, adı üzerinde, milleti birlik içerisinde güven ve huzurla yaşayabilmesi birbirini kenetlenmesidir. Bunun olabilmesi için de milli ahlaka uygun hareket etmek gerekir. Tıpkı Atatürk’ün de belirttiği gibi "Hiçbir millet yoktur ki ahlak esaslarına dayanmadan ilerlesin."

  Bu konu ile ilgili en net ve en doğru örnek vatanı ve milleti için çalışan askerlerimizdir. Onlara şüphesiz "Ya kendin ya da vatanın" dendiğinde canlarını feda ederek vatanlarını seçerler. İşte budur milli ahlak, işte budur milli birlik  Bu konu ile ilgili en net ve en doğru örnek vatanı ve milleti için çalışan askerlerimizdir. Onlara şüphesiz "Ya kendin ya da vatanın" dendiğinde canlarını feda ederek vatanlarını seçerler. İşte budur milli ahlak, işte budur milli birlik.

 7. Ziyaretçi
  milli birliğimiz olursa ve milli ahlakımız olursa karşmızda hiç bir devlet kalmaz

 8. Ziyaretçi
  Arkadaşlar, herhangi bir konuda vatanımızın refahı, mutluluğu, güvenliği söz konusu ise bizlerin bu durumda kendi menfaatlerimizi düşünmemiz gerekir Bu esas milli ahlakımızın temelidir Bu esasa uyduğumuz takdirde milli birliğimizin sağlanmaması için hiç bir gerekçe yoktur Biz bireyler toplum içinde varız Bu nedenle toplum menfaatlerine ters düşen, milli ahlakımıza aykırı olan uygulamalardan kaçınmalıyız Günlük hayatımızda "Devleti aldatma" teşebbüsüne büyük ölçüde gözlemlemekteyiz Bunun en büyük örneği ne yazık ki rüşvettir Bu uygulamayı yapan bireyler yalnızca bireyleri aldatmakla kalmıyor, devleti de aldatıyor Böyle bir toplumda sizce milli birlik söz konusu olabilir mi? Tabi ki hayır! Bizlerin bu hatalara düşmememiz için ilk olarak milletimize çok büyük bir sevgi ile bağlanmamız, vatanımız için her şeyden vazgeçebilmemiz gerekir

  Milli birlik, adı üzerinde, milleti birlik içerisinde güven ve huzurla yaşayabilmesi birbirini kenetlenmesidir Bunun olabilmesi için de milli ahlaka uygun hareket etmek gerekir Tıpkı Atatürk’ün de belirttiği gibi "Hiçbir millet yoktur ki ahlak esaslarına dayanmadan ilerlesin"
  Türk milletine önderlik eden atamıza saygımız sonsuz o zaman onu örnek alıp, milli ahlak değerlerimize sahip çıkalım

  Türk milletine önderlik eden atamıza saygımız sonsuz o zaman onu örnek alıp, milli ahlak değerlerimize sahip çıkalım

  hoca ödev verdiği için yazıyorum yoqsa yazmazdım MERVE ÖZTÜRK

 9. Ziyaretçi
  Milli ahlak bir toplulukta yaşayan fertlerin ve grupların hayatını düzene koyan yaygın,genel davranış kurallarıdır

 10. Ziyaretçi
  Milli ahlakımızı korumadan önce milli birlik olalım

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu


milli ahlaka uygun hareket etmek milli birliği sağlar ile ilgili kompozisyon,  milli ahlak ile ilgili kompozisyon,  milli ahlaka uygun hareket etmek milli birliği sağlar kompozisyon,  milli ahlak,  milli ahlak milli birliği sağlar kompozisyon,  hiçbir millet yoktur ki ahlak esaslarına dayanmadan ilerlesin kompozisyon