+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Karısına dayak atan ın alacağı ceza ne olur Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Karısına dayak atan ın alacağı ceza ne olur
  karısına dayak atanın alacağı ceza ne olur 2. Mine
  Devamlı Üye

  Kadına Dayağın Cezası Kitap Okumak!

  Ödül Gibi Ceza!

  (Haber Merkezi)- Fındıklı’da ''eşini kasten yaraladığı'' iddiasıyla yargılanan ve 5 ay hapis cezasına çarptırılan kişinin cezası, 1 yıl boyunca ''evlilikte mutlu olmanın yolları'' konusuyla ilgili kitap okuma cezasına çevrildi.

  Fındıklı'da yaklaşık 8 ay önce eşini darp ettiği iddiasıyla Ramazan Y. (25) hakkında, Fındıklı Sulh Ceza Mahkemesinde ''eşine yönelik kasten yaralama'' iddiasıyla dava açıldı.


  Dava sonucunda Ramazan Y.'yi eşini darp ettiği iddiasıyla önce 5 ay hapis cezasına çarptıran mahkeme, daha sonra cezayı ''denetimli serbestlik'' kapsamında kitap okuma cezasına çevirdi.
  Buna göre Ramazan Y., 1 yıl boyunca ayda 3 saat ''evlilik hayatında mutlu olmanın yolları'' konusunda kitap okuyacak.

  Ramazan Y., daha sonra okuduğu kitapların özetini 5 sayfadan az olmamak üzere özet çıkartarak kendi el yazısıyla yazacak.


  Ramazan Y.'nin karara uyup uymadığı ise Rize Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezi Şube Müdürlüğünce kontrol edilecek.

  Bilindiği gibi daha önce de İkizdere’de başka bir yurttaş eşini darp ettiği iddiasıyla yargılanmış, mahkeme tarafından verilen ceza yine ‘denetimli serbestlik’ uygulaması kapsamında değerlendirilerek, ‘belediye bünyesinde bahçıvanlık yapma’ cezasına çevrilmişti
  tabii kasten adam yaralamak suçundan veya psikolojik davaar açılırsa hapis cezasına çarptırılır

 3. Suskun Karizma
  Devamlı Üye
  Eş dövmenin cezası nedir kısa

  Kadın dövmenin cezası nedir

  Türk ceza kanununa göre eşini döven kişiye ortalama olarak 6ay ile 8 yıl arasında ceza verilmektedir. Eşinize verdiğiniz zarar büyük derecede ise alacağınız cezada bu doğrultuda büyük olacaktır.

+ Yorum Gönder