+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Tabiatla ilgili deyim ve anlamları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Tabiatla ilgili deyim ve anlamları
  lütfen deyimler ve anlamlarını ekleyin 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Doga! En küçük bir çaba harcamadan ve mükemmel bir kusursuzlukla en basit maddeden son derece farkli seyler yaratiyor; hepsinin üzerine de ince bir tül örtüyor. Yarattigi her bir parçanin kendine has özellikleri, her bir durumun ayri açiklamasi var ama sonuçta hepsi birlikte bir bütünü olusturuyorlar." (Goethe)

  On dokuzuncu yüzyila kadar, hiç sona ermeyen zorlu görev, insan soyunun ve çevresinin dogal etkenlere karsi korumasiydi. Ama bu yüzyilda yeni bir ihtiyaç dogmustur: Dogayi insana karsi korumak. (Peter F. Drucker)

  "Topragin dostlara ihtiyaci vardir; ona dostça davranalim!"

  "Orman yurdun öz evladi ormansiz yok dünya tadi." (Asik Veysel)

  ‘’Doga insanlarin ihtiyacini karsilayacak bir kaynak toplulugu olarak görmek çevrenin yokolmasina davetiye çikarmak demektir.’’

  "Kirli çevre insanin ruhuhunu kirletir, kirli ruhlar çevreyi kirletir." (Aziz Nesin)

  "Insanlar dogaya karsi sorumluluk duymuyorlar. Dogayi korurlarsa, cezadan korktuklari ya da menfatleri gerektirdigi için koruyorlar."

  "Bir agaç dikersen, onun meyvelerinden her yiyen, sana sevap kazandiracak, gölgesinde oturan sana sevap kazandiracak, hatta onun tohumunu, meyvesini yiyen kuslar bile sana sevap kazandiracak."

  "Her seyin prensibi sudur; her sey sudan gelir ve tekrar suya döner."

  "Kiyamet kopmak üzere bile olsa, elinde bir fidan varsa, bu fidani dikmemezlik etme."
 3. Ziyaretçi
  kimse soruyu isteği sanırım. çünkü herkes insanların söylediklerini koymuş.benimde türkçe ödevim var sadece 2 tane bulabildim:
  ağaç olmak:bir yerde çok uzun süre beklemek
  ağaca çıksa pabucu yerde kalmaz:işini bilir, her zorluğun çaresini bulur anlamında kullanılır
  NOT: 2. CÜMLENİN DEYİM OLDUĞUNDAN EMİN DEĞİLİM. BULDUĞUM 2 SİTENİN BİRİNDE DEYİM BİRİNDE ATASÖZÜ OLARAK GEÇİYOR. SEÇİM SİZE KALMIŞ.

  SAYGILAR
+ Yorum Gönder


doğa ile ilgili deyimler ve anlamları,  doğayla ilgili deyimler ve anlamları,  tabiat ile ilgili deyimler ve anlamları,  orman ile ilgili deyimler ve anlamları,  tabiatla ilgili deyimler ve anlamları,  doğa ile ilgili deyimler