+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Uzay araçları ile ilgili geniş bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Uzay araçları ile ilgili geniş bilgi
  ya bunlar iyide az bilgi var kanka yaaa 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Uzay Aracı hakkında ansiklopedik bilgi

  Amerikan uzay araştırmaları ,bir itibar yarışı: Ulus-lararası jeofizik yılı ilân edilen 1955′te A. B.D., jeofizik araştırmaları yapmak üzere sunî uydular gönderme niyetini açıkladı. Uy-duların ilki (15 kg.), 370 ve 2 500 kilomet-reler arası yükseklikte dönmek üzere 31 ocak 1958′de yörüngesine oturtuldu. Daha sonraki uydular, uzaya gönderme tekniği ge-liştiği ölçüde çeşitlendi: haber alma («Midas»), meteoroloji («Tiros»), telekomünikas-yon («Telstar») ve radyonavigasyon («Tran-sit») uyduları gibi. Füzeler gittikçe büyüdü («Saturne 1-B» nin boyu 66 m. idi), sonra sıra, bir yolcu alan «Mercury» serisi uydulara (Glenn, 1962), daha sonra iki yolculu «Ge-mini» serisine geldi; arkadan «Apollo» Ay’a iniş tasarısı üzerinde duruldu.

  Devamı >>

  uzay araçları hakkında yerli ve yabancı kaynaklardan derlenerek 05 Kasım 2009 Tarihi ve Saat 16:39 de kayıtlara girmiş bu içerik dökümanı Amerikan uzay araştırmaları hakkında bilgi içermektedir ve uzay araçları ile ilgili olduğu düşünülerek etiketlenmiştir.
  Etiketler:Amerikan uzay araştırmaları, jeofizik araştırmaları, uzay araçları

  Amerikan uzay araştırmaları hakkındaki tüm sayfalar için tıklayınız: Amerikan uzay araştırmaları hakkında >>

  Kategori Amerika Birleşik Devletleri, İlimler A.B.D. | Yorum yap

  Ayda insan
  Ayda insan hakkında diğer dizin sayfaları >>Ayda insan

  Özet:

  Ayda insan
  Rusya’nın 4 ekim 1957′de uzaya fırlattığı Sputnik I, insanoğlunun hazırladığı İlk yapma uyduydu.

  Devamı >>


  uzay araçları hakkında yerli ve yabancı kaynaklardan derlenerek 25 Eylül 2009 Tarihi ve Saat 14:46 de kayıtlara girmiş bu içerik dökümanı Ayda insan hakkında bilgi içermektedir ve uzay araçları ile ilgili olduğu düşünülerek etiketlenmiştir.
  Etiketler:ALIŞMAK, araştırma yapma, asma hat, Atlas okyanusu, Avuç içi, Ay tutulma, Ayda insan, aydınlık günler, aydınlık hal, bilgi işleme, Dul kadın, erik türü, Geleceği haber veren, Gelecek günler, gemi burunları, Geri dönme, güneş ışığı, Güneşin yörüngesi, Halk dili, her ay verilen, Hilâl biçimi, hilâl şekli, Hz. Muhammed, ilk günler, ilmî araştırmalar, itme gücü, Kadın adı, ka-dem bastı, Kula halı, memleketler, Pasifik okyanusu, tasnif etmek, Tire yolu, türk kavimleri, uğurlu saymak, uzay araçları, yapma uydu, Yerin çekim alanı, yıldız sistemi, yüksek atlas

 3. Ziyaretçi
  neden uzay aracı değil uydu sizin yüzünüzden yanlış yazdım
 4. Ziyaretçi
  sağ olun süper bilgi . benim derslerime süper odu.

+ Yorum Gönder


uzay araçları hakkında bilgi,  uzay araçları ile ilgili bilgiler,  uzay aracı hakkında bilgi,  uzay aracı ile ilgili bilgiler,  uzay araçları hakkında kısa bilgi,  uzay araçları ile ilgili bilgi