+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda 'Çok' kısa kompozisyon örnekleri verirmisiniz Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  'Çok' kısa kompozisyon örnekleri verirmisiniz
  'çok' kısa kompozisyon örnekleri verirmisiniz? anlamlı olsun ama 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Çok kısa kompozisyon örnekleri

  İnsanlar
  Doğar, büyür ve ölür. Kimine göre uzundur bu süreç kimine göreyse çok kısa
  İnsanlar için bir çok açıdan değişken olan bu sürecin kesiştiği ortak bir nokta vardır: "Yaşamak"
  Bazen uzun bazen kısa bir zaman dilimi olan "yaşamak". Yaşarken yemek yemek, içmek, gülmek, ağlamak, para kazanmak, tavsiye kolleksiyoncusu olmak ya da tavsiyeleri tesviye edip umarsızca yol almak. Nasıl bir yaşam yolu seçersek seçelim sonucunda hepsinin kesişip vardığı ve ya sağa ya da sola ayrılmak zorunda olduğu iki yol vardır. İşte yaşamak bu yol seçimini kendi irademizle ve isteğimizle yapabilmektir.

  Yemek, içmek Açlık, sefalet
  Para kazanmak Çok para kazanmak Meteliğe kurşun atmak
  Tavsiye verebilmek Tavsiye koleksiyoncusu olmak Tavsiye tesviye eden olmak
  Kazanmak Kaybetmek

  İşte bu sunulan seçenekler arasında hayatımızı dengede tutabilmek için;
  Açlık ve sefalate neden olan tüm kötülükleri, kötü huyları ve kötü kişileri yiyip içmek
  Meteliğe kurşun atanların yanında olmak için para kazanmak, çok para kazanmak
  Tavsiye tesviye edenlere hayatı anlatabilmek için, cebimizde hep bir tavsiye taşımak, bunu hayatımızda uygulamış olup, fotoğraflamış gibi insanlara aktarıp gösterebilmek
  Kaybedenleri kazanmak

  İşte bu yaşamak. İşte bu hayatı sindirmek. İşte bu zenginlik. İşte bu başarı. İşte bu değerli olan.

 3. Ziyaretçi
  citen çok kısaymış
 4. Ziyaretçi
  qsel olmusemeqe sayqı

 5. Ziyaretçi
  Bu atasözünün içinde çok büyük anlamlar var. Ama benim fikrimce bu atasözü daha çok parayla ilgili. Bu atasözü insanların parayla ilgili işlerde dikkatli ve akıllı olmasını istiyor.
  Biz hayatımızda çok şey isteriz, fakat hepsi olmaz. Bu yüzden insanın daima sorunları çözmeye hazır olması lazım. Herkes bilir ki saman, yani para insan için önemli şeylerdendir. Paranın da sonu olur, bu sebepten bir şey yapmadan önce iyice düşünmemiz ve parayı tutumlu harcamamız gerekiyor.
  Bence şu anda ülkemizde olan sorunlardan biri enerji kaynaklarının kısıtlı oluşudur. Çünkü bütün ülkemiz için enerji kaynakları yeterli değil. Tabii ki her aile varlık içinde yaşamak istiyor. Bu sebepten ben düşünüyorum ki herkesin her zaman, her yerde tutumlu olması lazım.
  Sadece parayı değil, vaktimizi de idareli kullanmamız gerek, çünkü vakit o kadar çabuk geçer ki hiç anlamazsın. Vakit de para gibi kıymetli, bu yüzden bizim durmadan çalışmamız, yeni şeyleri öğrenmemiz gerek. Bizim için çok değerli olan zamanın kaybolmaması için gayret etmemiz lazım.
  Dünyamız için en önemli şey nedir? Tabii ki su! Su insanın hayatında önemli bir rol oynar, çünkü susuz yaşam olmaz. Ama bazıları bunu hiç anlamıyor ve onu kullanmayı da bilmiyorlar.
  Ben açıkça söyleyebilirim ki; dünyada hiçbir şey sonsuza kadar sürmez, yani her şeyin bir sonu vardır. Bu yüzden: “Sakla samanı gelir zamanı.” demek istiyorum.

 6. Ziyaretçi
  çok kısa kopozisyon çok kısa ama

 7. Ziyaretçi
  süper olmuş çalışmalarım için
  işime yarar

 8. Ziyaretçi
  Gayt gzel bnu yazarak sözlden 100 alcm thanks

 9. Asel
  Bayan Üye
  her inişin bir yokuşu her yokuşun bir inişi vardır

  her kemalin bi zevali her zevalin bi kemali vardır atasözüne paralellik arzeden bu atasözümüz zorlukla birlikte kolaylık,kolaylıkla birlikte zorlukların olduğunu ;gece ve gündüz gibi zorluğun ve kolaylığın içiçe olduğunu belirtir.
  bazan iyi giden işleriiz gün gelir durma noktasına hatta gerileme noktasına gelebilir,iyi günlerden sonra mutlka zorlu günler gelecektir öyle veya böyle bu hayatın değişmez kuralıdır onun için bahardan sonra gelen kışa kıştan sonra gelen bahara bakkarak hayatımızında bu döngü içinde döndüğünü bilmekte fayda vardır.

 10. Ziyaretçi
  Ya Pazartesi günü yazlımız var lütfen yardımcı olum kompozisyon çıkacak

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu


kısa kompozisyon örnekleri,  kompozisyon örnekleri kısa,  en kısa kompozisyon örnekleri,  çok kısa kompozisyon örnekleri,  kompozisyon kısa örnekleri,  örnek kompozisyonlar kısa