+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Binaların doğal çevre ve canlılar üzerindeki etkisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Binaların doğal çevre ve canlılar üzerindeki etkisi
  binaların doğal çevre ve canlılar üzerindeki etkisi 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Beton evler yagmurun gelmesini engellemektedir ayrıca ormanların tapribi ve verimli toprakların ev için kullanılması nedeniyle dogal çevreyi ve canlıları etkilemektedir
 3. Ziyaretçi
  binalar doğal çevre canlılar üzerindeki olumsuz etkenleri neler
 4. Harbi @ kız
  Bayan Üye
  binaların doğal çevre ve canlılar üzerindeki etkisi

  Çevremize baktığımızda beşeri unsurların arttığını görürüz.Çünkü
  insanlardoğal ortamı hızla değiştirmektedirler.Bu beşeri unsurlara insanların yaptığı yolları ve binaları örnek verebiliriz.Yollar ve binalar insan eliyle yapılan unsurlardır ve çevreyi bir çok açıdan değiştirmektedir.
  İlk önce yolların çevreyi nasıl değiştirdiğine değinelim.Çevreye yapılan yollar, çevrenin doğallığınıdeğiştirerekinsan hayatını kolaylaştıracak şekilde yeniden düzenlenir.Örneğin engebeli yada dağlık bir kesime yapılan yol ulaşımı daha da kolaylaştırmaktadır ve çevrenin yapısını da değiştirmektedir.Yapılan yollar çevrenin yeniden şekillenmesini sağlar.
  Binalara baktığımız zaman çevrenin doğallığını daha çok bozduğunu görüyoruz.Yapılan binalar çevreye bambaşka bir şekilde kazandırmaktadır.Örnek vermek gerekirse ormanlık bir alana binaların yapılması bütün ağaçları yada bir çoğunu ortadan kaldıracaktır.Ve çevrenin doğallığı daha çok bozulacaktır.
  Yolar ve binalar genel anlamıyla çevrenin yapısını ve görünümünü değiştirmektedir.Çevreyi değiştirerek yeni bir çevrenin ortaya çıkmasını sağlar.Tabi yeni çevreyi doğal olmaktan çıkarım insan eliyle oluşturulan bir çevre haline sokar.

+ Yorum Gönder


binaların doğal çevre ve canlılar üzerindeki olumsuz etkileri,  binaların çevreye olumsuz etkileri,  binaların çevreye zararları,  binaların canlılar üzerindeki olumsuz etkileri,  evlerin doğal çevre ve canlılar üzerindeki olumsuz etkileri,  binaların doğal çevreye olumsuz etkileri